Logistika pro e-commerce

přidejte názor
Autor: Redakce

E-commerce v České republice zaznamenává dlouhodobý růst. Jak uvádí generální ředitel společnosti Shoptet Miroslav Uďan, nabízející pronájem hotového technického řešení e-shopů, pyšní se Česká republika nejvyšším počtem e-shopů na počet obyvatel v celé Evropě a jejich počet neustále roste. Odhaduje, že do dvou let bude v ČR přes 50 000 e-shopů.

To sebou přináší také rozvoj technologií a všech souvisejících služeb, od speciálních IT řešení přes specifický marketing až po zcela nový pohled například na outsourcing logistiky. Geis zajišťuje tyto služby zákazníkům z oblasti elektroniky, textilu, kosmetiky, drogerie a dalších.

Komplexní řešení logistiky pro e-shop je speciální kombinací produktů skupiny Geis. Skupina Geis má v této oblasti již značnou zkušenost. „V roce 2012 jsme zahájili první pilotní projekt na zajištění obsluhy e-shopu pro jednoho z našich klientů a od té doby připravujeme více než dva projekty ročně. E-commerce projekty tvoří dnes například v České republice cca 25 % objemů služeb, které poskytujeme v oblasti skladové logistiky,“ říká projektová manažerka skupiny Geis Soňa Rychtaříková.

Skupina Geis zajistí klientům v oblasti e-commerce služby, které opravdu potřebují – od jednoduchého skladování nebo přepravy až po naprostý full-service: dovoz zboží od dodavatelů, kompletní outsourcing skladové logistiky (manipulace, skladování, vychystávání, etiketování, balení), zajištění odpovídajícího obalového materiálu a B2C balíková distribuce na území ČR a SR včetně doručení do vlastní sítě výdejních míst pro balíky z e-shopů Geis Point.

Operace se zbožím, které jsou pro dobrou logistiku e-shopu potřebné, předpokládají vysokou sofistikovanost procesů, zajištění dobrých podmínek pro skladování zboží, kvalifikovaný personál a napojení na distribuční kanály. „Do logistiky nemusíte investovat zbytečně. Jsme otevřeni jednání s dalšími klienty, kteří se chtějí věnovat plně svému businessu a hledají outsourcing pro doprovodné a podpůrné činnosti,“ dodává Rychtaříková.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?