Škoda veze do Ženevy také elektrický koncept Vision iV. Sériová verze dorazí za rok

  • Kromě modelu Kamiq ukáže Škoda ve Ženevě také další elektrický koncept vycházející z platformy MEB 

  • Sériová verze takového elektromobilu dorazí příští rok 

  • Ještě letos přijde plug-in hybridní Superb a čistě elektrická Škoda Citigo 

Zatímco některé automobilky nadcházející ženevský autosalon úplně vynechají, Škoda má pro tuto událost připravených hned několik novinek. Právě v Ženevě se odehraje oficiální výstavní premiéra už dříve představeného modelu Scala, zároveň se zde ukáže také nový crossover Kamiq a k vidění bude také elektromobil mladoboleslavské značky postavený na platformě MEB. Zatím ale půjde o koncept.

Nová studie nese označení Vision iV a následuje koncept Vision E z roku 2017. Kromě toho, že vůz dostal karoserii kupé a disky o velikosti 22″, ale Škoda žádná přesná čísla zatím neprozradila. Tisková zpráva pouze rozebírá design a upozorňuje na absenci klik dveří, světelné proužky vpředu i vzadu nebo na kamery nahrazující zpětná zrcátka.

Víme, podle čeho se doopravdy jmenuje Škoda Kamiq. To neuhodnete

První sériový elektromobil mladoboleslavské značky vycházející z koncernové platformy MEB se představí příští rok. Elektrifikované modely jako takové ale začne Škoda nabízet už letos. Superb totiž v rámci faceliftu dostane plug-in hybridní provedení a navíc coby úplně první čistokrevný elektromobil přijde koncem roku elektrická Škoda Citigo.

Škoda investuje během nadcházejících čtyř let do alternativních pohonů zhruba dvě miliardy eur. Do roku 2022 má mít v nabídce deset elektrifikovaných modelů.

Škoda veze do Ženevy také elektrický koncept Vision iV. Sériová verze dorazí za rok
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

5 KOMENTÁŘE

    • Né asi 😀 To je celá škodovka a ty jejich koncepty. Poslední dobou je to z jejich strany jen samé zklamání. Elektromobily, hybridy.., všechno už tu dávno mělo být, ale není. Pro mě osobně je škodovka už dávno pasé.

  1. nevím na čem v boleslavi jedou, ale to co teď produkujou za auta je opravdu hnus, nemluvě o názvech

PŘIDAT KOMENTÁŘ: