Škoda v Ženevě představí malý crossover. Bude to sériový Vision X křížený se Škodou Scala

7 nových názorů
Zdroj: Redakce
  • Ženevský autosalon se stane dějištěm světové premiéry dalšího nového modelu značky Škoda 

  • Tentokrát půjde o malý crossover 

  • První fotka dokazuje, že minimálně přední část bude dost podobná tomu, co jsme viděli na studii Vision X 

Po modelu Scala se chystá příchod dalšího nového modelu značky Škoda. Ta aktuálně potvrdila, že na nadcházejícím autosalonu v Ženevě představí ve světové premiéře nový malý crossover, navazující na studii Vision X.

Koncept Vision X byl v Ženevě představen minulý rok. Přestože dostal spoustu různých sériově jen těžko realizovatelných detailů, v základu nám toho patrně o podobě nového crossoveru řekl docela dost. Alespoň to tak vypadá podle první oficiální fotky a prvního videa. Z těchto materiálů je zřejmé, že podobna přední části se světly umístěnými po vzoru (dříve tolik kritizovaného) Picassa nad sebou zůstane v podstatě shodná.

Skoda-Vision-X-8 Fotku interiéru Škoda ještě nezveřejnila, ale už z kabiny konceptu Vision X se dá vytušit, jak bude nový crossover uvnitř uspořádaný
Škoda-Scala-10 Když totiž porovnáme loňský koncept se Škodou Scala, najdeme hodně společného. Nové SUV bude zajisté nejen v tomto směru Scalu následovat

Na další detaily je ještě příliš brzo, ale spousta věcí se dá docela dobře odhadnout. Mladoboleslavský crossover se zařadí po bok Seatu Arona. Opět zde bude použita technika vycházející z platformy MQB A0. Těšit se můžeme na tříválce 1.0 TSI, respektive na čtyřválec 1.5 TSI, který ostatně používal i koncept Vision X. Provedení palubní desky nepochybně naváže na nejnovější Škodu Scala, protože už zmíněná studie se v tomto směru novému hatchbacku dost podobala.

Autosalon v Ženevě startuje novinářskými dny 5. března, ale až do tohoto termínu na odhalení nového crossoveru téměř jistě čekat nebudeme. Automobilky dnes obvykle ukazují své novinky ještě před autosalonem. A Škoda v tomto směru není výjimkou.

Vstoupit do diskuse (7 názorů)
  • Našli jste v článku chybu?