Škoda zahájila sériovou výrobu nového kompaktního modelu Scala v Mladé Boleslavi

08.02.2019
8 nových názorů
Autor: Redakce
  • ŠKODA s modelem SCALA definuje nová měřítka v segmentu kompaktních vozů

  • První model využívající platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen

  • Tři benzinové motory, jeden motor TDI, verze na CNG bude následovat později během letošního roku

V hlavním výrobním závodě společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi sjel z linky první vůz ŠKODA SCALA. Se zahájením výroby zcela nově vyvinutého kompaktního modelu otevírá česká automobilka i novou technologickou kapitolu: ŠKODA SCALA jako první model značky využívá platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen.

Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier říká: „Novým modelem ŠKODA SCALA otevíráme novou kapitolu vozů kompaktní třídy. Jedná se o zcela nový vůz, který ve třídě výrazně posouvá měřítka v oblasti technologií, bezpečnosti a designu. Dokládá to i svým novým názvem. Současně ŠKODA SCALA skvěle prezentuje atraktivnost v duchu „smart understatement“, typickou pro značku ŠKODA. Jsme přesvědčeni, že se vozu ŠKODA SCALA podaří nově nastavit měřítka kompaktních vozů značky ŠKODA.“

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky, říká: „Zahájení výroby zcela nového modelu ŠKODA SCALA je pro celou společnost, a zvláště pro naše pracovníky, naprosto výjimečný okamžik. Zcela nový model byl v Mladé Boleslavi navržen, vyvinut a ode dneška je zde také vyráběn.“

SCALA je prvním modelem značky, který využívá platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen. Ta umožňuje uplatnění inovativních asistenčních systémů z vozů vyšších segmentů a zajistí ještě vyšší úroveň bezpečnosti a pohodlí ve třídě kompaktních vozů. Vedle asistenta pro jízdu v jízdních pruzích (Lane Assist) nabízí ŠKODA pro model SCALA například asistent změny jízdního pruhu (Side Assist), asistent pro vyjíždění z parkovacího místa (Rear Traffic Alert) či adaptivní tempomat (ACC). V nabídce jsou také přední LED světlomety a LED sdružené koncové svítilny.

Zákazníci si budou moci vybírat z pěti motorů. Vedle tří benzinových motorů je k dispozici i jeden agregát TDI. Zemním plynem poháněná varianta bude následovat později v průběhu letošního roku. Nabídka motorizací pokrývá výkonové spektrum od 66 kW (90 k) až po 110 kW (150 k). Všechny agregáty jsou turbodmychadlem přeplňované motory s přímým vstřikem paliva splňující emisní normu Euro 6d-TEMP. Kromě toho disponují systémem start-stop a rekuperací brzdné energie. On-line konfigurátor je zájemcům již nyní k dispozici. První vozy dorazí k zákazníkům v České republice v průběhu května letošního roku. SCALA bude první evropský model značky, který ponese uprostřed na pátých dveřích nápis ŠKODA.

Pinky (neregistrovaný)
Za mě osobně když už se kolem ní dělalo takový halo čekal více Vy né ? A ta cena nám byla asi všem jasná né ?
belicka (neregistrovaný)
Vyskočila na mě v konfigurátoru "skvělá" nabídka Škoda Scala style za 550tis, tak to je teda pěkná pálka co?
StanislavK (neregistrovaný)
Kdyby alespoň v něčem byla Scala unikátní, ale ten její interiér je už všude i v Kodiaqu, takže člověk ani neví kde sedí. A za ty peníze v poměru nabídky motorizace a výbavy to není také žádná výhra no ne??
Peter (neregistrovaný)
Tak bylo pochopitelné že ukážou jednu novou věc a pak jí budou používat v každém modelu...
Alda (neregistrovaný)
Viděl jsem ji na dálnici, už bez maskování. A zklamala mě taky. Relativně malá a krom čumáky i dost nehezká. Na fotkách je fotogenická. A cena.... To záleží, jak bude jezdit. Za 450-500tis začíná konkurence, která je postavena vůči Octavii.
Nimel (neregistrovaný)
Osobně mě dost zajímá jestli CNG motor bude letos co myslíte stihne se to ?
Souček Milan (neregistrovaný)
Je super, že zahájili výrobu, ale já osobně od Scaly čekal více, co vy? Na to jaký okolo toho byl humbuk, tak musím říct, že nic moc, nemyslíte? Mě celkem zklamaly ty motorizace a hlavně cena, Vás ne?
Havlík Daniel (neregistrovaný)
Tak s vyšší cenou jsem počítal, přeci jen se bavíme o škodovce..., ale ty motorizace jsou k pláči. Celkově se mi scala vůbec nelíbí. Za tu cena se dá rozhodně pořídit lepší auto u konkurence!
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?