Nová generace Land Roveru Defender se ukázala bez maskování. Předčasně, jak jinak

  • Land Rover Defender nové generace bude podle očekávání ve srovnání s původní klasikou výrazně odlišný 

  • První fotka nemaskovaného auta ukazuje zcela novou tvář, hranaté tvary ale zůstaly zachovány 

  • Snímek údajně pochází z natáčení nové bondovky

Začátkem září bude oficiálně představena nová generace Land Roveru Defender. Automobilka samotná už zveřejnila spoustu snímků maskovaného vozu. Teď se ale můžeme vůbec poprvé podívat na britskou novinku tak, jak bude k vidění později na frankfurtském autosalonu.

První fotka nemaskovaného Defenderu aktuálně koluje po sociálních sítích Pořízena byla údajně při natáčení nejnovější bodnovky, kde, jako už tradičně, nebudou auta britského výrobce Jaguar Land Rover chybět.

Ze zveřejněného snímku je dobře patrné, že se nový Defender bude od toho původního do značné míry lišit, což se ale tak nějak očekávalo. Hranaté tvary sice zůstaly, přední část je ale zcela nová. Přítomnost navijáku a nápadně velká světlá výška ovšem naznačují, že i nastupující generace bude prvotřídním off-roadem.

Nechcete nový Defender? Pak si můžete vylepšit ten starý. Land Rover připravil tovární tuning

Pro připomenutí, Defender dostane v rámci mezigenerační obměny také vzduchové odpružení a mnoho další moderní výbavy tak, aby dokázal oslovit širší spektrum zákazníků, nikoliv pouze nadšence pro jízdu terénem. Tomu odpovídá rovněž modernější interiér i paleta motorizací. Ta by měla zahrnovat naftové jednotky o výkonu 147 kW (200 k), 176 kW (240 k) a dokonce i třílitrový šestiválcový diesel naladěný na 221 kW (300 k). Stejně tak se očekává několik zážehových jednotek, kdy na úplném vrcholu bude stát benzinový šestiválec o výkonu zhruba 294 kW (400 k). Ten se ale pravděpodobně do Evropy nepodívá. Evropané místo něj zřejmě dostanou plug-in hybrid nabízející podobný výkon.

Nový Land Rover Defender bude jednou z novinek frankfurtského autosalonu. Jak bylo oznámeno už dříve, vůz se bude vyrábět v nové slovenské továrně automobilky Jaguar Land Rover.

Foto: Instagram

Nová generace Land Roveru Defender se ukázala bez maskování. Předčasně, jak jinak
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: