Kia v Česku nabízí nové hybridy do zásuvky. Ceed SW a XCeed PHEV stojí skoro milion

  • Korejská automobilka začala na českém trhu nabízet dva nové plug-in hybridní modely

  • Vozy mají na jedno nabití ujet až 60 kilometrů čistě na elektřinu do rychlosti 140 km/h

  • Kia Ceed SW PHEV vyjde na 949 980 korun, XCeed PHEV stojí 999 980 korun

Na český trh vstoupily dva nové plug-in hybridní modely. Kombi Kia Ceed SW a crossover Kia XCeed využívají stejný systém, který kombinuje benzinovou jedna-šestku s elektromotorem a šestistupňovým dvouspojkovým automatem. Výsledkem je výkon 104 kW (141 k) a točivý moment 265 Nm. To znamená akceleraci z nuly na 100 km/h za 10,8 sekundy v případě Ceedu SW a 11 sekund v případě modelu XCeed.

Vozy si s sebou vezou baterii o kapacitě 44,5 kWh. Ta má podle korejské automobilky zajistit dojezd čistě na elektřinu až 60 kilometrů. Jde ale o údaj naměřený podle staršího cyklu NEDC. Údaje z měření WLTP firma zatím nezveřejnila. V čistě elektrickém režimu mohou obě auta jet rychlostí až 140 km/h.

Hyundai a Kia chtějí dohnat Porsche Taycan. Od roku 2020 nabídnou 800V nabíjecí systém

Plug-in hybridní motorizace jsou v obou případech nejdražší variantou daného modelu. Kia Ceed SW PHEV vyjde na 949 980 korun, což je dvojnásobek ceny motorizace 1.4 T-GDI s obdobným výkonem, jaký nabízí hybridní soustrojí. Kia XCeed PHEV pak stojí 999 980 korun, u ní jde v podstatě o dvojnásobek částky za základní provedení.

Obě varianty se ale snaží vysokou cenu vynahradit nejvyšší výbavou z nabídky. Ta zahrnuje prakticky všechny položky, které se v ceníku vyskytují včetně paketu Tech se sadou bezpečnostních asistentů či adaptivním tempomatem. Připlácí se tak už jen za kožená sedadla nebo metalízu.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: