Po internetu koluje údajná podoba Škody Enyaq. Vypadá ale jinak, viděli jsme ji na vlastní oči

12.05.2020
37 nových názorů
Autor: Kolesa.ru
  • Ruský server Kolesa zveřejnil vizualizace chystaného elektromobilu Škoda Enyaq

  • Snímky prý zpracoval podle toho, jak auto vypadá na fotografiích s kamufláží

  • My jsme ale vůz viděli naživo bez maskování, vypadá naprosto jinak

Děje se to prakticky před každou důležitější premiérou nového vozu – na internetu se objevují špionážní fotografie, pokoutně pořízené snímky ze skladišť nebo vizualizace. Stalo se to i v případě Škody Enyaq. Server Kolesa.ru zveřejnil dva vyrenderované obrázky, které mají odhalovat reálnou podobu chystaného českého elektromobilu. Ve skutečnosti jsou ale daleko od pravdy.

Jak to víme? Už na konci února jsme se projeli v maskovaných prototypech Škody Enyaq ve Skotsku. Embargo na zveřejnění prvních jízdních dojmů spadlo minulý týden spolu s tím, jak mladoboleslavská automobilka zveřejnila nové snímky maskovaného auta. Zároveň jsme ale mohli za přísných bezpečnostních opatření vidět vůz naživo a bez kamufláže. Mobily jsme samozřejmě museli odložit.

Koláž zádě připomíná novou Škodu Octavia, ve skutečnosti bude ale Enyaq vypadat jinak

„I když vizualizace vypadají reálně, ve skutečnosti se od nich bude Enyaq docela hodně lišit. Autoři totiž použili jako základ novou generaci Octavie, design Enyaqu ovšem mnohem více než Octavii následuje koncept Vision iV. Přední část dostane větší množství hran a svítící masku chladiče,“ říká šéfredaktor magazínu Auto Motor Sport Lukáš Dittrich, který Škodu Enyaq viděl.

Škoda neuhlídala elektrické SUV Enyaq. Špionážní fotky odhalují i interiér
Přečtěte si také:

Škoda neuhlídala elektrické SUV Enyaq. Špionážní fotky odhalují i interiér

„Zadní část pak bude oproti vizualizacím úplně odlišná. Liší se také tvar zadního sloupku. Mnohem lepší představu o sériové podobě Škody Enyaq dávají dříve zveřejněné fotky maskovaného prototypu, z profilu pak daleko více napoví obrázky Volkswagenu ID.4,“ dodává Dittrich.

Podobu Škody Enyaq více naznačuje například tento špionážní snímek Volkswagenu ID.4

Auto do zásuvky, které se svou velikostí podobá Škodě Kodiaq a mělo by i snad cenou, nabídne dojezd až 500 kilometrů. Jak se s autem jezdí, co nabídne za výbavu a jaké je po praktické stránce? To najdete v našich podrobných dojmech zde:

Víme, jak jezdí a jak vypadá Škoda Enyaq. České elektrické skeptiky by přesvědčit mohla
Přečtěte si také:

Víme, jak jezdí a jak vypadá Škoda Enyaq. České elektrické skeptiky by přesvědčit mohla

Juraj (neregistrovaný)
Mě se naopak moc líbí. Ale na elektriku si to mohou strčit někam. Být v tom poctivé 2.0 tdi, tak o tom uvažuju...
Vencl (neregistrovaný)
Mě se ty Škodovky přestávají líbit. To je jeden paskvil za druhým. Ta auta vypadají stejně, stejné rysy, masky...prostě tragédie. Ta éra Škodovek je dávno pryč. Když se podívám na Octavii 2 před i po faceliftu, to byla ještě klasická elegantní auta. Dnes je to fakt doslova tragédie. To samé VW, všechno pohledem stejné !!!
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?