Kia oficiálně představila nový crossover XCeed. Do prodeje dorazí už brzy

  • Kia oficiálně představila čtvrtého člena řady Ceed

  • Crossover XCeed je delší, širší i vyšší než základní hatchback 

  • Zavazadlový prostor nabídne objem 426 litrů 

  • XCeed bude dostupný kromě jiného také s přeplňovanou šestnáctistovkou o výkonu 204 koní, kterou zatím nabízely pouze verze GT

  • Prodej odstartuje ve třetím čtvrtletí. Příští rok dorazí mild-hybridní a plug-in hybridní provedení 

Kia oficiálně představila čtvrtý model aktuální řady Ceed. Po hatchbacku, kombi a stylovém ProCeedu přichází podle očekávání crossover. Novinka se bude vyrábět na Slovensku a do prodeje přijde už ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Kia XCeed technicky vychází ze základního hatchbacku, takže i tentokrát má rozvor náprav hodnotu 2650 mm a i tentokrát budou v nabídce známé motory 1.0 T-GDI, 1.4 T-GDI a 1.6 CRDi. Zajímavé ovšem je, že Kia pro nový crossover rovnou nabídne také vrcholnou šestnáctistovku T-GDI dosud dostupnou výhradně pro Ceed GT a ProCeed GT. Parametry nabízených motorů zůstávají stále stejné, takže základní tříválec disponuje výkonem 88 kW (120 k), zatímco nejrychlejší XCeed nabídne 150 kW (204 k). Nový diesel řady Smartstream se bude nabízet ve variantách naladěných na 85 kW (115 k) a 100 kW (136 k). Příští rok pak Kia přidá ještě mild-hybridní a plug-in hybridní pohonné ústrojí.

Test Kia Ceed a Ceed SW 1.0 T-GDI: V jednoduchosti je krása

Ačkoliv technika zůstává v podstatě stejná, designově se XCeed od základního hatchbacku výrazně liší. Kromě toho novinka dostala delší převisy karoserie (o 25 mm vpředu a o 60 mm vzadu), zároveň je také o 26 mm širší a samozřejmě vyšší. Celkově Kia XCeed měří na délku 4395 mm, na šířku má 1826 mm a vysoká je 1483 mm, respektive 1495 mm. Výška závisí na zvolených kolech. Nižší hodnota platí pro základní šestnáctky, ta větší pak pro osmnáctipalcové disky. Od volby kol se odvíjí rovněž světlá výška podvozku, která má hodnotu 174/184 mm. Stejně jako u ostatních variant najdete i zde na zadní nápravě víceprvkové zavěšení. S pohonem všech kol se ale nepočítá.

Kia slibuje u varianty XCeed prostorný a variabilní interiér. Zadní opěradlo je dělené v poměru 40/20/40 a zavazadlový prostor disponuje v základním uspořádání objemem 426 litrů, což je hodnota o 31 litrů vyšší ve srovnání s hatchbackem. Po sklopení zadních opěradel dostanete prostor o velikosti 1378 litrů. Podlahu zavazadelníku lze nastavit do dvou poloh a nechybí ani schránka pod dnem prostoru pro zavazadla.

Kia XCeed_18
Kia XCeed nechce být klasické SUV. Podobně jako provedení ProCeed se i tato novinka tváří trochu jako kupé
Kia XCeed_16
Kia XCeed přidává do známého interiéru digitální přístrojový štít a nový multimediální systém UVO Connect

Model XCeed je pak první Kia, která přichází s digitálním přístrojovým štítem. Podobně jako tomu je u jiných značek, také zde si budete moci vybrat z několika různých variant zobrazení. Displej nahrazující klasický přístrojový štít se bude dodávat na přání, přičemž jeho velikost je 12,3″.

Další novinkou je multimediální systém UVO Connect. Kia XCeed je prvním modelem Kia prodávaným v Evropě, který tuto věc nabídne. Systém bude mít vlastní SIM kartu, takže bude moci využívat připojení na internet a posádce tudíž nabídne všemožné aktuální informace typu počasí, dostupnosti parkovacích míst nebo intenzity dopravy. Zároveň bude možné doma naplánovat trasu a tu pak odeslat do navigace automobilu. Kompletní sada asistenčních systémů je samozřejmostí.

Kia oficiálně představila nový crossover XCeed. Do prodeje dorazí už brzy
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: