Lynk & Co 03: Další čínský sourozenec Volva XC40 se ukazuje na prvních fotkách

přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Po modelech 01 a 02 chystá značka Lynk & Co sedan s označením 03

  • Ten jsme už viděli jako prototyp, sériová verze se představí za měsíc 

  • Na internet unikly první fotky odhalující, na co se můžeme těšit 

Lynk & Co je mladá značka, kterou založil koncern Geely coby levnější alternativu k automobilce Volvo. Za pozornost stojí fakt, že se testovací prototypy objevily také na českých silnicích. A také to, že se počítá s prodejem na evropském trhu. Minimálně crossover 02 se má začít příští rok vyrábět v Belgii. Aktuálně do nepříliš početné rodiny čítající dva modely přichází model třetí, který si můžeme v předstihu prohlédnout na prvních fotkách.

Lynk & Co 03 navazuje na modely 01 a 02. Pokud vám je vůz povědomý, náhoda to není. V minulosti už byl představen koncept, který vypadal prakticky stejně jako finální sériové provedení. A nutno podotknout, že vzhledově vůbec nejde o ošklivé auto. Jak bude vypadat interiér, to zatím neoficiálně zveřejněné oficiální fotky neukazují. Nelze ale předpokládat, že by se zásadně lišil od crossoveru 02.

Doporučujeme: Lynk & Co 02 — Tajemný prototyp českých silnic byl odhalen. Vyrábět se bude v Belgii

Totéž platí o technice. Lynk & Co 03 bude opět stát na modulární platformě CMA. Ta byla přímo vyvíjena ve spolupráci Volva a čínských inženýrů mateřské automobilky Geely, takže ji kromě současné XC40 využijí i tyto modely. Všeobecně se očekává přítomnost zážehového přeplňovaného tříválce o objemu 1,5 litru (110 kW/150 k) a silnějšího dvoulitru naladěného na 140 kW (190 k). Protože platforma CMA umožňuje také zástavbu elektrifikovaných pohonů, lze předpokládat, že časem přijde ještě hybrid nebo rovnou elektromobil.

Oficiální světová premiéra modelu Lynk & Co 03 proběhne na čínském autosalonu Chengdu Motor Show konaném na přelomu srpna a září. Pro zajímavost, také testovací prototyp „nula-trojky“ se objevil v České republice.

Foto: Carscoops

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?