Čínské Volvo představilo sériovou verzi konceptu Lynk & Co 01 a novou studii 03

přidejte názor
Autor: Redakce
  • Značka Lynk & Co ukázala sériovou verzi crossovreu 01 a nový koncept 03

  • Oba automobily budou k vidění na autosalonu v Šanghaji 

  • Jako základ zde slouží platforma CMA, kterou využijí také modely Volvo 

  • Lynk & Co 01 se začne prodávat v Číně ještě letos, do Evropy by měl tento vůz dorazit zhruba za dva roky 

Čínská automobilka Geely, která vlastní také Volvo, před časem založila značku Lynk & Co. Před pár měsíci jsme si mohli prohlédnout první koncept 01, což byl velmi sériově vypadající crossover. Aktuálně stejná značka představuje produkční verzi a jako bonus přidává studii 03. Obě tyto novinky používají coby svůj základ platformu CMA (kterou dostanou také modely Volvo) a obě budou k vidění na autosalonu v Šanghaji.

Doporučujeme: Elektrická Škoda Vision E má pohon 4×4. Na dálnici pojede sama a k nabíjení nepotřebuje kabel

Jak se dalo dopředu očekávat, sériové provedení modelu 01 se liší od původního konceptu jen v detailech. V nabídce najdeme tříválcovou zážehovou patnáctistovku, čtyřválcový dvoulitr a plug-in hybridní provedení. Standardem bude šestistupňový manuál, podle konkrétní volby zákazníci dostanou také šestistupňový, nebo sedmistupňový automat. Počítá se i s pohonem všech kol.

Společnost Lynk & Co začne prodávat crossover 01 ještě letos. Jako první se ho dočkají čínští zákazníci během posledního čtvrtletí tohoto roku. Čínský sourozenec automobilky Volvo ale bude nabízet své modely výhradně přes internet. Už dříve bylo také oznámeno, že se tohle SUV časem ukáže i v Evropě. Stát by se tak mělo v roce 2019.

Doporučujeme: Číňané vzali Alfu Romeo Giulia útokem. Vyprodáno bylo za půl minuty

Spolu s produkční verzí modelu 01 vystaví společnost Lynk & Co na autosalonu v Šanghaji také koncept 03. Jde o sedan, který opět vypadá velmi sériově. Detaily sice zatím nejsou k dispozici, nicméně lze dost dobře očekávat, že technika bude shodná s hotovým crossoverem.

Jen pro připomenutí dodejme, že platformu CMA představilo Volvo už minulý rok. Postupně tuto techniku využijí chystané modely řady 40. Také v nich najdeme nový přeplňovaný tříválec o objemu 1,5 litru, který se pro začátek bude vyrábět v Číně.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?