Lynk & Co 01: První „čínská Dacia“ s technikou Volvo už jezdí po českých silnicích

1 nový názor
Zdroj: Redakce
  • Lynk & Co je nová značka čínské automobilky Geely 

  • Jako první se začal prodávat crossover 01, ovšem pouze v Číně 

  • Geely ale chce i do Evropy, kde by Lynk & Co mělo hrát levnou alternativu k modelům značky Volvo

  • Kousek za Prahou jsme potkali testovací prototyp 

Lynk & Co je trochu zvláštní název značky, kterou relativně nedávno založila čínská automobilka Geely. Jako první byl představen model 01, následoval sedan 03. Malý crossover se letos v dubnu ukázal dokonce už v sériové podobě a rovnou také zamířil do prodeje na čínský trh. Lynk & Co ovšem chce do dvou let začít působit i v Evropě a jak dokazují naše snímky, tento záměr myslí zcela vážně.

Kousek za Prahou se nám podařilo zachytit zvláštně vypadající maskovaný prototyp na českých značkách, který se nepodobal ničemu, co známe z běžné produkce. Až podrobnější hledání ukázalo, že jde právě o malý crossover nové čínské značky Lynk & Co. Prozrazují ho zejména diodové pásy denního svícení vytažené daleko nad přední blatníky, nízko umístěné světlomety nebo dvě koncovky výfuku. Sériová podoba automobilu je ovšem už známá. Co přesně Lynk & Co na českých silnicích testuje, to se nám zatím zjistit nepodařilo.

Doporučujeme: Čínské Volvo představilo sériovou verzi konceptu Lynk & Co 01 a novou studii 03

Lynk & Co 01 je malý crossover (v reálu spíše vyšší hatchback a mnohem menší auto, než by se mohlo z oficiálních fotek zdát) postavený na platformě CMA, kterou využívá také nové Volvo XC40. Stejně jako v případě švédského crossoveru i zde najdeme tříválcovou zážehovou patnáctistovku a počítá se rovněž s dvoulitrem nebo s plug-in hybridem.

Podle dřívějších informací by se model Lynk & Co 01 měl objevit na evropském trhu zhruba v roce 2019.

  • Našli jste v článku chybu?