Zklamání z Vietnamu. Luxusní SUV VinFast je staré BMW za téměř čtyři miliony

  • Veitnamská automobilka VinFast představila sériovou podobu svého luxusního SUV President

  • Auto využívá šasi minulé generace BMW X5, pod kapotou má benzinový V8 od General Motors

  • Design se změnil tak, že spojitost s Mnichovem nepoznáte. I tak je cena vozu příliš vysoká

Už před dvěma lety se na pařížském autosalonu představila nečekaná značka. VinFast se stala první světovou značkou aut z Vietnamu. Slibovala luxusní SUV, nyní představila jeho sériovou podobu. Jmenuje se President a alespoň v černé verzi s jakoby měděnými detaily připomíná spíš dílo tuningové společnosti. Za designem ale stojí světoznámé studio Pininfarina.

VinFast ostatně auto z velké části nevyvíjel. Pod ozdobami karoserie se totiž skrývá šasi minulé generace BMW X5. Možná je to patrnější v interiéru, kde příslušnost k Mnichovu prozradí volant s typickým tvarem a tloušťkou věnce. Maskuje ho samozřejmě logo VinFast. Ostatní ovladače jsou však nové včetně středového displeje pro multimédia.

Hyundai předvedl svoje největší SUV. Jde proti BMW X5

Vietnamci se navíc rozhodli, že pohrdnou motory německé automobilky a místo toho k pohonu využijí benzinový V8 od General Motors. Jednotka s objemem 6,2 litru produkuje 309 kW, tedy 420 koní, a 624 Nm. To zaručuje velkému SUV akceleraci z nuly na 100 km/h za 6,8 sekundy. VinFast tvrdí, že jeho auto může uhánět maximálně 300 km/h.

Kabina připomíná BMW X5 volantem
V tomto provedení vypadá VinFast jako tuning

I proto si za svou kreaci nechá pořádně zaplatit. VinFast President startuje na ceně 3,8 miliardy vietnamských dongů. V přepočtu na koruny to podle aktuálního kurzu dělá 3 782 629 korun. Ano, jde o poměrně rychlé SUV, nicméně i tak se zdá cena přemrštěná. Nové BMW X5 M s výkonem 625 koní a stovkou pokořenou pod čtyři sekundy stojí 3 322 800 korun.

Zklamání z Vietnamu. Luxusní SUV VinFast je staré BMW za téměř čtyři miliony
Ohodnoťte tento článek!
2 (40%) 10 hlas/ů

3 KOMENTÁŘE

  1. Jaké zklamání?! Vždyť o původu komponentů se ví už od toho pařížského autosalonu. Verze President je limitovaná edice s 500 vyrobenými kusy a rozhodně se nejedná o mainstreamovou automobilku, která vyrábí statisíce aut ročně. Ono to hold něco stojí když chcete začít s novou automobilkou. Taky bych Vám pane Markovič doporučil si zjistit něco o cenách aut ve Vietnamu. Zjistíte, že toto není zas tak moc. A opravte si gramatické chyby v článku a pro příště nezapomeňte zmínit zdroj Vašich informací.

  2. Sorry no. Já nejsem placený za to, že píšu komentáře. Takže když mi telefon tam nechá “hold” a já si toho už nevšimnu, tak mě nemá kdo další opravit. Každopádně je to méně do očí bijící než napsat hned v první větě “Veitnamská”. Obzvlášť když tato věta jde vidět už z náhledu před kliknutím na článek

PŘIDAT KOMENTÁŘ: