Videodojmy: BMW X5 M50d (G05)

přidejte názor
Autor: Redakce

M50d je vrcholné provedení čtvrté generace BMW X5, která nese interní označení G05. Třílitrový šestiválcový diesel je zde přeplňovaný ne jedním nebo dvěma, ale hned čtyřmi turbodmychadly. Dosahuje výkonu 294 kW v 4400 ot.min.-1 a točivého momentu 760 Nm od dvou tisíc (nikoliv od patnácti set, jak mylně zazní ve videu) do čtyř tisíc otáček.

Výkonnému motoru sekunduje špičková specifikace podvozku. Model M50d má sportovnější naladění podvozku než ostatní verze. A k tomu navíc aktivní zadní diferenciál. Testované auto navíc dostalo „adaptivní M podvozek Professional“ (97 552 Kč) s aktivními stabilizátory a „integrálním aktivním řízením“ s natáčením zadních kol. To vše v kombinaci s adaptivními tlumiči pérování, pneumatickým odpružením a pohonem všech kol xDrive, který při rozdělování hnací síly upřednostňuje zadní nápravu.

https://autobible.euro.cz/bmw-x5-g05-jezdi-zcela-suverenne-umi-samo-couvat-otevrete-mobilem-prvni-jizdni-dojmy/

Všechno dohromady to bohužel nefunguje úplně tak, jak bychom si představovali. Víc se ale už dozvíte ve videu, ve kterém si ukážeme také řadu zajímavých nových funkcí nejnovějšího BMW X5.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?