BWM M3 a M4 unikly těsně před premiérou. Chlubí se stylem i výkonem

22.09.2020
přidejte názor
  • Jen krátce před chystanou oficiální premiérou BMW M3 a M4 unikly první fotografie na internet

  • Zobrazují kupé M4 ve výrazném žlutém lakování, sedan M3 má zase extravagantní zelenou

  • Auta se budou nabízet ve dvou verzích, varianta Competition bude mít přes 500 koní

Od první chvíle, kdy na světlo začaly prosakovat informace o chystaných ostrých modelech M3 a M4, vzbuzovaly vzrušení i kontroverzi. Sedan a kupé totiž dostaly masivní masku chladiče, která na výšku prostupuje celou přídí. Zbytek nyní odhalují nové fotografie, jež BMW unikly těsně před premiérou. Díky nim je zřejmé, že extravaganci najdeme i na jiných místech.

Auta na fotografiích jsou oděná do velmi nápadných laků. Sytě zelený sedan BMW M3 a žluté kupé M4 zdobí také velká M kola nebo čtveřice masivních výfuků na zádi. Zajímavou směs odstínů nabízí i pohled do kabiny, který ukazuje dvoubarevné provedení karbonových sedadel. Snímky zveřejnil BMW Blog.

Modernizace řady 5 konečně kompletní. BMW M5 i M5 Competition si některé díly vypůjčily z M8
Přečtěte si také:

Modernizace řady 5 konečně kompletní. BMW M5 i M5 Competition si některé díly vypůjčily z M8

Až dojde k oficiálnímu představení, nebudou se BMW M3 a M4 chlubit jen svým vzhledem. Půjde samozřejmě i o výkon. Ten dodá dvojitě přeplňovaný benzinový šestiválec s třílitrovým objemem, jenž produkuje v základním provedení 480 koní a 550 Nm. K mání ale bude i silnější verze Competition, u níž výkon přeroste přes hranici 500 koní.

Kromě osmistupňové automatické převodovky kombinované s pohonem všech kol bude k dispozici i klasický manuální „šestikvalt“ s poháněnou zadní nápravou. V případě systému xDrive ale bude možné nastavit preferenci zadních kol, podobně jako u BMW M5. Více se dozvíme až při oficiálním představení, které se odehraje v nejbližších hodinách.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?