Tesla Model 3 Performance má být lepší než BMW M3 a podobní soupeři zvučných jmen

  • Elon Musk prozradil základní údaje sportovní verze Modelu 3

  • Tesla Model 3 Performance zvládne sprint z nuly na 96 km/h za 3,5 s

  • Maximální rychlost je 250 km/h

  • Podle tvrzení Elona Muska bude Model 3 Performance na okruhu lepší než cokoliv jiného v kategorii kolem BMW M3

S výrobou Tesly Model 3 má Elon Musk pořád problémy, ale to nebrání tomu, aby nepřinesl další zajímavé sliby. Aktuálně se majitel této automobilky na Twitteru zmínil o schopnostech sportovní verze Modelu 3. Jak je zvykem, superlativy se nešetří. Dvoumotorová Tesla Model 3 Performance údajně bude rychlejší než BMW M3 a na trati lepší než cokoliv dalšího z této prestižní kategorie. To jsou docela odvážná tvrzení.

Tesla Model 3 Performance s dvojicí motorů a tedy s pohonem všech kol zvládne sprint z nuly na amerických 60 mil v hodině (96 km/h) za 3,5 s. Pro srovnání, stejnou disciplínu umí BMW M3 za 3,9 s, nicméně porovnání to není úplně férové, protože M3 nevyužívá pohon všech kol, což klidně může na prvních metrech tvořit onen rozdíl 0,4 s. Nejvyšší rychlost sportovní varianty Tesly Model 3 je 250 km/h. Na jedno nabití by měla nová verze tohoto automobilu ujet až 500 km.

Doporučujeme: Příběh tohoto zákazníka Tesly ukazuje, jak velký má Elon Musk problém

Podle Elona Muska navíc Tesla Model 3 Performance pokoří kterýkoliv model podobný BMW M3 také na okruhu, ale na potvrzení tohoto odvážného slibu si budeme muset ještě počkat. Cena nové verze Tesly Model 3 je zhruba 78 tisíc dolarů, několikrát zmíněné BMW M3 začíná v Americe částkou nižší zhruba o deset tisíc dolarů a za automatickou převodovku se připlácí necelé tři tisíce dolarů.

Všechno to vypadá moc pěkně, ale faktem zůstává, že Tesla pořád nevyrábí Model 3 ani v základní verzi takovým tempem, jak by měla, takže stovky tisíc zákazníků čekají na svůj exemplář už několik let a i ti úplně první se možná dočkají až tři roky po podání objednávky. Je velkou otázkou, zda v takové chvíli dají zákazníci toužící po sportovním automobilu ve velkém přednost právě Tesle Model 3 Performance.

Kdy přesně se začne Tesla Model 3 Performance vyrábět, to zatím Elon Musk nezmínil. Mělo by se tak stát pravděpodobně v polovině příštího roku. Ale víte, jak to s termíny automobilky Tesla chodí.

Tesla Model 3 Performance má být lepší než BMW M3 a podobní soupeři zvučných jmen
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlas/ů

1 komentář

  1. Možná to auto zájemci dostanou do důchodu, jako vzpomínku na to, za jaký kraviny v mládí vyhazovali 78 tisíc dolarů.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: