Tesla je nejprodávanějším autem v Británii. Za úspěchem stojí propad trhu

Zdroj: Tesla
  • Tesla Model 3 se stala v dubnu nejprodávanějším autem v Británii, následuje ji Jaguar I-Pace

  • Trhu tedy dominují luxusní elektromobily, předběhly i stálici Vauxhall Corsa, který je třetí

  • Prodej aut na ostrovech ale spadl na rekordní minimum od konce druhé světové války

  • Elektromobilů se prodaly jen stovky, Tesla využila bezkontaktního předání vozů

Britský trh s novými automobily má neobvyklého vítěze. Nejprodávanějším vozem za duben 2020 se stal elektromobil Tesla Model 3. Podařilo se mu vyhrát jen s 658 novými registrovanými kusy. Na druhém místě je také luxusní auto do zásuvky – Jaguar I-Pace, o který nebyl po jeho uvedení na trh v Evropě příliš velký zájem. Nyní si našel 367 zákazníků. Třetí byl Vauxhall (Opel) Corsa s 264 registracemi.

Pro dva elektromobily bude duben 2020 zřejmě jediným měsícem v historii, kdy se ohřejí na předních příčkách. Vděčí za to trhu s auty, který se ve Velké Británii propadl o 98 procent. Podařilo se prodat jen 4321 vozů, zatímco loni v dubnu to bylo přes 161 tisíc. Tak špatný výsledek zaznamenali Britové naposled v roce 1946, tedy chvíli po konci druhé světové války.

Srovnali jsme reálnou spotřebu, dojezd a nabíjení luxusních elektro-SUV Audi e-tron a Jaguar i-Pace. Tabulkám nevěřte

Propad není velkým překvapením. Kvůli pandemii koronaviru se v dubnu v zemi uzavřely všechny showroomy. Na koni tak byli prodejci, kteří umožnili on-line objednávku vozů a pak individuální způsob jejich převzetí. A to přesně byla Tesla.

Kalifornská automobilka totiž umožňuje vyřešení veškerých dokumentů přes internet. Následně pak může zákazníkovi auto předat bezdotykově. Informuje ho o jeho poloze, zašle klíč k otevření vozu do chytrého telefonu novopečeného majitele a ten si ho už jen sám vyzvedne. Například v Číně ale řešili bezkontaktní předání i pomocí dronů.

Nedoléhající díly a voda ve světlech. I nejnovější model Tesly má problémy s kvalitou

Propad, i když ne tak dramatický, lze očekávat přirozeně i na českém trhu. Karanténa zasáhla už do prodejů v březnu, ty ale neklesly tak výrazně. Duben na tom bude hůř. Zájem o nákup aut se pak bude zřejmě i pomaleji vracet do normálu.

Tesla je nejprodávanějším autem v Británii. Za úspěchem stojí propad trhu
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: