Tatra 613 existovala také jako kabriolet. Pokud ho chcete, pak si tento nekupujte

  • Tatra 613 vznikla v několika málo kusech také jako kabriolet 

  • Jeden podobný kabriolet je aktuálně na prodej, stojí 1,3 milionu korun

  • Nejde ovšem o originální vůz, nýbrž o přestavbu 

Koncem sedmdesátých let začala Tatra vyvíjet otevřené provedení modelu 613, které mělo sloužit jako přehlídkový vůz. Nakonec vzniklo dohromady pět exemplářů. Dva vozily vládní představitele v Praze, další dva v Bratislavě a jeden sloužil coby záložní automobil. Všech pět dostalo černý lak karoserie a červený interiér. Pokud se vám Tatra 613-K (jako kabriolet) líbí, aktuálně si můžete jeden podobný exemplář pořídit. Má to ovšem háček. Velký háček.

Doporučujeme: Tatra 700 — Poslední osobní Tatrovka byla ve své době nejrychlejším českým autem

Nabízená Tatra 613 (inzerát najdete zde) se sice tváří jako originál, ale o jejím původu panují pochybnosti. Ostatně i v inzerátu se píše, že jde o „nákladnou přestavbu“. Ta podle webu Tatra700 proběhla v roce 2006. Jako základ posloužilo prodloužené provedení Speciál.

Na rozdíl od originálních vládních exemplářů využívá vůz manuální převodovku.Ss tím souvisí třeba i detail v podobě běžného otáčkoměru. Vládní Tatry 613-K dostaly automat a místo otáčkoměru zabral ukazatel zařazeného rychlostního stupně. Jiný je rovněž interiér a konstrukce střechy.

Doporučujeme: Krásná Tatra 603 v dobrém stavu je na prodej. Sice v USA, ale zatím za pěknou cenu

Pokud vám nevadí skutečnost, že nejde o původní Tatru 613-K (její cena by dnes byla podstatně vyšší), nýbrž o repliku, pak může být nabízený vůz váš. Údajně je tento kabriolet ve výborné kondici a majitel si ho cení na 1,3 milionu korun. Jen se budete muset smířit se skutečností, že se příliš vlídného přijetí na nejrůznějších srazech nedočkáte, protože odborníci považují tuto přestavbu za nenávratné zničení vzácné Tatry 613 Speciál.

Tatra 613 existovala také jako kabriolet. Pokud ho chcete, pak si tento nekupujte
Ohodnoťte tento článek!
3.2 (64.74%) 76 hlas/ů
Sdílejte

6 KOMENTÁŘE

  1. Tohle samozřejmě není kabriolet, ale landaulet. Ale kdo by se dnes zaobíral detaily, že? Novinařina je fakt v těžkém úpadku…

  2. A těch pohádek co k tomuhle paskvilu existuje…vždycky jsme se mohli potrhat smíchy, když pan majitel taxikář zaníceně vyprávěl svou smyšlenou legendu, a s každým dalším opakováním byla jiná 😀 Ale samo na vožení “tůristů” po Práglu to byl zlatej důl, o tom žádná…… Jinak cena v inzerátu je fér, pokud znamená, že k autu člověk dostane! 1,3 mio na to, aby z něj mohl zpátky udělat to, čím původně bylo – jednu z mála T613-S….

  3. Radek byl, je a bude suchar. I ten jeho příspěvek je jasný, sucharsky. Ale on si mysli ze je vtipný chytrý a inteligentni

PŘIDAT KOMENTÁŘ: