Krásná Tatra 603 v dobrém stavu je na prodej. Sice v USA, ale zatím za pěknou cenu

22.03.2017
1 nový názor
Autor: Redakce
  • V USA je na prodej zachovalá Tatra 603

  • Prozatím je cena docela nízko (u 200 000 korun)

  • Přihazovat můžete ještě necelý týden

  • Vůz původně patřil předsedovi slovenského Tatra Klubu

Nedávno jsme si v článku o Tatře 603 posteskli, že je velmi těžké odhadnout průměrnou hodnotu těchto aut, protože prostě nějsou na prodej. Nyní se jedna objevila v aukci v USA a ještě můžete zhruba šest dní přihazovat. Prozatím je cena nízko, na velmi atraktivních 7500 dolarech (zhruba 180 000 korun).

Nebojíme se tvrdit, že jak se o inzerátu dozví širší okruh potenciálních zájemců, cena poleze nahoru. Pokud vás vlastnictví této mimořádně zachovalé Tatry 603 láká, sledujte inzerát a případně přihazujte. Pokud bychom měli pro označení stavu auta použít klasickou bazarnickou hantýrku, napsali bychom, že je Tatra „v TOPU a ve vůni“.

Doporučujeme: Tatra 603 budila před šedesáti lety ve světě úžas. A budí ho i dnes

Prodávaná Tatra 603 je z roku 1969. Vlastnil ji předseda slovenského Tatra Klubu. Auto se do USA dostalo v roce 2006. V roce 2014 bylo vystaveno na přehlídce elegance v Pebble Beach a v roce 2015 na podobné show v Arizoně. V roce 2015 také získalo na výstavě ve Fountain Hills v Arizoně cenu za nejlepší auto.

Prodávaná Tatra 603 byla používána a majitel s ní poměrně často jezdil, takže se místy objevují drobná opotřebování laku, sedadel a interiéru. Přesto si podle fotek v inzerátu dovolujeme tvrdit, že je tento exemplář v opravdu mimořádně dobré kondici. Tak co? Přihodíte? Levnější už nebudou!

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?