Takto vypadají světla elektrické Škody Eynaq. Jejich vývoj trval rok

Zdroj: Škoda Auto
  • Mladoboleslavská automobilka vypustila další detaily k očekávanému elektromobilu Enyaq

  • Škoda předvedla přední světlomety a zadní brzdová světla. K mání budou Matrix-LED

  • Podle vývojáře Petra Nevřely obvykle celý vývoj svítící techniky trvá až rok

První elektromobil se značkou Škoda na kapotě, který využívá koncernovou platformu MEB, ponese jméno Enyaq. Jeho premiéra proběhne 1.září v Praze. Jak bývá zvykem, automobilka ještě před oficiálním uvedení vozu vypouští postupně do světa některé informace. Například před nedávnem ukázala jeho sériovou podobu na skicách. Nyní je řada na světlech.

Škoda zveřejnila dvě kresby, tedy Matrix-LED světlometů a zadních brzdovek. Výše umístěné přední světlomety navazují na styl předchozích vozů, jako je například Kamiq. „U modelu Enyaq iV důsledně pokračujeme v tomto trendu a cíleně zdokonalujeme jednotlivé detaily, jako jsou nová, obzvláště jemně vyrýsovaná světla denního svícení s naznačenými řasami a také novým, šestiúhelníkovým tvarem hlavních LED modulů,“ říká Petr Nevřela, vedoucí designér exteriérového osvětlení.

Celá francouzská vesnice dostane elektromobily i nabíječky zdarma

Podle Nevřely může trvat vývoj světel šest měsíců až rok. „Vývoj designu je dynamický proces, úzce spolupracujeme s kolegy z designu exteriéru a s vývojovým týmem vnějšího osvětlení. Rozvíjíme různé nápady a diskutujeme o tom, které se dají realizovat, až nakonec dospějeme k finálnímu výběru,“ popisuje proces Nevřela.

Detailní kresba zadních brzdových světel Škody Enyaq

Sám říká, že se nechal inspirovat uměním českého křišťálu. „Přesné linie, geometrické uspořádání a výjimečně čiré skleněné plochy jsou fascinující a v závislosti na dopadu světla a úhlu pohledu nabízí zcela jiné, stále se měnící aspekty. To můžeme použít jako základ pro experimentování se světelnými efekty jako například s třírozměrnými zadními světly, jejichž plochy jsou osvětleny jemnými pásy světla,“ dodává designér a podotýká, že světlomety Škody Enyaq na první pohled působí přátelsky a zároveň vytváří moderní vzhled.

Takto vypadají světla elektrické Škody Eynaq. Jejich vývoj trval rok
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: