SUV Mazda CX-5 se dočká sedmimístné verze, bude se jmenovat CX-8

  • Mazda CX-5 se dočká sedmimístné verze

  • Bude to nový prodloužený model CX-8

  • Zatímco vůbec není jisté, jak to bude s exportem mimo Japonsko

Japonská automobilka Mazda potvrdila přípravy prodloužené sedmimístné verze SUV CX-5 pro domácí trh. Model se bude jmenovat Mazda CX-8, ale prozatím není jisté, jak to bude s exportem mimo Japonsko. Snad jedinou mimojaponskou zemí, která má tohle SUV potvrzené, je Austrálie.

Mazda CX-8 dostane stejně dlouhý rozvor jako SUV Mazda CX-9 (2930 mm, + 230 mm proti modelu CX-5) a na délku se jen těsně vejde do pěti metrů. Je tedy jen o kousek kratší než větší model. Proti CX-9 je nový model CX-8 o 12 cm užší, je ale skoro stejně vysoký.

Doporučuujeme: Mazda6 Wagon 192 A/T v ročním testu: Tvrdošíjně vlastní cestou

Zajímavostí je, že vedle sedmimístné verze 2+3+2 bude i šestimístná s uspořádáním sedadel 2+2+2. Mazda CX-8 převezme bez zásadních konstrukčních změn motorovou paletu z modelu CX-5 včetně převodovek, tady se žádné experimenty očekávat nedají.

O příchodu sedmimístného provedení Mazdy CX-5 se spekulovalo už od roku 2015. Mazda si stále ještě ponechává v zásobě označení CX-6 a CX-7, jako by připravovala ještě nějaké další crossovery nebo SUV. Trh si je žádá, takže potenciál tu určitě je.

SUV Mazda CX-5 se dočká sedmimístné verze, bude se jmenovat CX-8
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: