Nová Mazda CX-5 se už začala vyrábět. Na japonský trh dorazí v únoru

1 nový názor
Autor: Redakce
  • Mazda zahájila výrobu nové CX-5

  • Vůz se vyrábí v továrně Ujina Plant No. 2 v Hirošimě 

  • Světová premiéra proběhla nedávno na autosalonu v Los Angeles 

  • Na japonský trh dorazí nová CX-5 v únoru 

Po nedávné světové premiéře na autosalonu v Los Angeles odstartovala Mazda sériovou výrobu nové CX-5. Produkci obstará závod Ujina Plant No. 2 v Hirošimě. Jako první si tuto novinku budou moci koupit japonští zákazníci. Na domácí trh dorazí přepracovaná CX-5 už v únoru příštího roku. Poté bude postupně vstupovat na další trhy po celém světě.

Doporučujeme: Los Angeles 2016: Prohlédněte si novinky amerického autosalonu na fotkách přímo z výstaviště

Dosluhující Mazda CX-5 byla prvním modelem založeným na technologiích Skyactiv. Výroba této varianty odstartovala už v roce 2011. Hranici jednoho milionu vyrobených exemplářů překročila Mazda CX-5 už v dubnu minulého roku. Ke konci října 2016 evidovala Mazda  1,57 milionu vyrobených kusů. Nelze se divit tomu, že je kompaktní SUV CX-5 označováno za jeden z nejúspěšnějších modelů značky.

Doporučujeme: Dlouhodobý test Mazda6 Wagon G 192 AT: Měření výkonu na brzdě

Nová generace Mazdy CX-5 je dlouhá 4545 mm, široká 1840 mm a vysoká 1690 mm. Rozvor náprav nabídne přesně 2,7 m. Paleta motorů bude i nadále zahrnovat zážehové atmosférické čtyřválce o objemu 2,0 a 2,5 l, respektive vznětovou jednotku Skyactiv-D s objemem 2,2 l. Chybět samozřejmě nebude ani pohon všech kol.

cx5_1 cx5_2

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?