Škoda Fabia 2018 míří do Ženevy. Prohlédněte si ji v nové galerii

  • Ještě před autosalonovou premiérou jsme si mohli detailně prohlédnout modernizovanou Škodu Fabia

  • Upravená maska a přední nárazník mají odkazovat na Fabii R5

  • Dvojice USB konektorů vzadu: Nový prvek Simply Clever

  • Ve výbavě přibylo monitorování slepých úhlů

Ještě před oficiální premiérou jsme si mohli důkladně prohlédnout a osahat faceliftovanou Škodu Fabia. Všechny důležité informace byly zveřejněny již při první ochutnávce přibližně před měsícem, proto se spíše zaměřme na zajímavosti a osobní dojmy.

0010_FABIA_ext
K hlavním novinkám patří diodová přední světla – samozřejmě jen ve vyšších stupních výbavy
0032_FABIA_COMBI_MONTE_CARLO_ext
Hned od uvedení na trh bude v nabídce i sportovně stylizovaná verze Monte Carlo

Jistě si všimnete výraznější čelní masky a nového předního nárazníku, který má odkazovat na úspěšnou závodní Fabii R5, úhlednější je také zadní nárazník, u kterého došlo k „přežehlení“ ostřejších hran. Přední světla nyní mohou být diodová a LED uvnitř slouží i pro přisvětlování do zatáček – v minulosti toto řešily mlhovky.

U zadních, rovněž diodových světel, se designéři soustředili na zvýraznění písmena C, tvořeného světelným pásem. Cílem bylo učinit tento světelný podpis kvalitnějším, světlo je tedy rovnoměrně rozložené bez tmavších i světlejších míst. V předních i zadních světlometech najdeme rafinovanější motiv českého křišťálu, který slouží k rozptýlení obrysového osvětlení. Standardní světla pak nově používají výkonnější žárovky H7 místo H4.

Škoda Fabia může mít nově osmnáctipalcové ráfky, obuté do pneumatik o rozměru 215/35. Naživo vypadají velmi působivě, otázkou pro první svezení však bude, jak ovlivní jízdní komfort.

0026_FABIA_COMBI_int
Úpravy interiéru se omezují na detaily jako nová grafika přístrojů, modernější barevné grafické rozhraní infotainmentu nebo USB vstupy vzadu

Interiér prošel drobným oživením, přičemž vnitřní rozměry zůstávají beze změny. Máme zde novou grafiku ukazatelů, nové čalounění sedaček z materiálu s mikrovlákny, dekorativní prošívání a také nové osvětlení odkládací schránky. Dobrou zprávou pro pasažéry na zadních sedačkách je dvojice USB konektorů pro dobíjení všemožných zařízení, mohou také částečně ovládat palubní systém přes aplikaci Media Command.

Všechny verze Fabie – hatchback, kombi, provedení Monte Carlo – budou k dispozici ihned při uvedení na trh. Další obrázky modernizované Škody Fabia 2018 si můžete prohlédnout v následující galerii:

Škoda Fabia 2018 míří do Ženevy. Prohlédněte si ji v nové galerii
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 105 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMENTÁŘ: