Šéf Škody Bernhard Maier končí. Automobilka vybere nového v srpnu

Zdroj: Škoda Auto
  • Po necelých pěti letech na pozici šéfa největší české automobilky končí Bernahrd Maier

  • Škoda nyní musí vybrat nového předsedu představenstva, to se stane v srpnu

  • Maeirovi bude letos 61 let, není tedy zřejmé, zda zamíří na jinou pozici, nebo do důchodu

Mladoboleslavská automobilka se 1. srpna ocitne bez šéfa. Na pozici předesedy představenstva Škody totiž končí Bernhard Maier, který byl v této funkci téměř pět let. Ve čtvrtek to firma oznámila, aniž by uvedla, zda se vrcholový manažer ve svých 61 letech odebere do důchodu, nebo bude pokračovat jinde.

Maier se postavil do čela Škody Auto v listopadu 2015. Stal se hlavním strůjcem programu Strategie 2025+, což je projekt zahrnující zlepšování automobilky v oblasti elektromobility, digitaliazce či konektivity. Pod jeho vedením uvedla Škoda na trh kompletní rodinu SUV Kodiaq, Karoq a Kamiq, přibyl i model Scala a vyvíjel se elektromobil Enyaq.

Šéf VW vinil dozorčí radu z úniku informací. Nyní se omluvil a opustil svou funkci

Šéf koncernu Volkswagen Herbert Diess Bernhardu Maierovi poděkoval za jeho práci pro koncetn i Škodu. „Je jedním z nejzkušenějších manažerů v koncernu Volkswagen. Ve funkci předsedy představenstva výrazně přispěl k dalšímu vyprofilování značky. Jeho léta ve společnosti Škoda Auto patří mezi ta nejúspěšnější v celé 125leté historii automobilky,“ řekl Diess.

Jméno Maierova nástupce zatím není známé. Škoda vybere svého nového předsedu představenstva na zasedání v srpnu. O odchodu Maiera se spekulovalo už na začátku června, tehdy ale v souvislosti s přesunem top manažerů mezi značkami koncernu.

Šéf Škody Bernhard Maier končí. Automobilka vybere nového v srpnu
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.67%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: