Renault nabídne své SUV-kupé i v Česku. Pomůže mu hybridní motor

  • Model Renault Arkana, který byl původně určen hlavně pro Rusko, zamíří příští rok i do Evropy

  • Kompaktní SUV-kupé dostane totiž hybridní pohon z řady E-Tech

  • Vůz se chlubí 513 litry zavazadlového prostoru nebo stylovou variantou R.S. Line

Francouzská automobilka před dvěma lety představila své první SUV-kupé. Renault Arkana se začal vyrábět v Rusku a byl určený převážně pro tamní trh a další asijské regiony. Nyní ale přišla nečekaná zpráva – Renault nabídne tento model i na evropském trhu, tedy včetně toho českého.

Renault Arkana spadá do kategorie kompaktních SUV. Najdeme na něm celou řadu známých prvků současných Renaultů, rozdílná je ale logicky svažující se zadní část vozu. Pod ní se skrývá zavazadlový prostor s kapacitou 513 litrů u mild-hybridních motorů a 438 litrů v případě full-hybridního systému E-Tec.

Videodojmy: Renault Captur je povedený a překvapivě dostupný crossover

Právě instalace hybridů otevřela po dvou letech cestu Renaultu Arkana do Evropy. Pomoci má hlavně full-hybridní systém s výkonem 140 koní. V nabídce budou i mild-hybridní motory 1.3 TCe 140 a TCe 160 s 12V elektrickou sítí. Specifické parametr, jako spotřeba, emise nebo dynamika ještě známé nejsou, protože auto se objeví v showroomech až během příštího roku.

Palubní deska je složena ze známých dílů Renaultu, bude několik displejů
Kufr pojme 513 litrů, sedačky se sklápí v poměru 40:60

Lákat řidiče za volant chce přitom Renault Arkana s plnou parádou. Kromě stylovější siluety SUV-kupé má v plánu zaujmout i sportovně střiženou variantou R.S. Line, již dozdobí zajímavé designy kol, sportovní volant a specifické barevné kombinace v kabině. Jinak nebude chybět možnost výběru ze tří velikostí digitální přístrojové desky (4,2, 7, a 10,2 palce) a dvou velikostí dotykové obrazovky multimediálního systému – 7 a 9,3 palce. Klimatizace bude mít vlastní blok ovladačů, který známe i z jiných Renaultů nebo Dacií.

Renault nabídne své SUV-kupé i v Česku. Pomůže mu hybridní motor
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMENTÁŘ: