Dacia odhalila nový Logan i Sandero. Laciná auta vsadila na moderní střih

07.09.2020
přidejte názor
Zdroj: Dacia
  • Rumunská automobilka zveřejnila první snímky nové generace modelů Logan a Sandero

  • Z obrázků vyplývá, že se v nové variantě udrží i outdoorová varianta Sandero Stepway

  • Kromě obrázků Dacia další informace neprozradila, vozy by ale měly využít novou platformu Renaultu

Nízkonákladová automobilka Dacia se chystá na příchod nové generace svých nejlevnějších modelů. Vozy Dacia Logan, Sandero a Sandero Stepway přijedou s nápadnějším designem. To odhalují první fotografie, které rumunská značka zveřejnila. Další informace si ale nechává na premiéru, která proběhne ještě během září.

Zatím se tedy dá komentovat jen vzhled vozů. Je patrné, že designéři vystřihli novou karoserii s nápaditější maskou chladiče. Tu nyní zdobí nejen logo automobilky, ale v případě modelu Stepway i jeho vlastní označení. Světla protínají diodové pásky s rozdvojením na bocích. LED najdeme i v zadních brzdových světlech. Dá se ale předpokládat, že na obrázcích jsou lépe vybavené verze.

Dacia zrušila slevu na Duster. Za 267 tisíc je i tak nejlevnějším SUV v Česku
Přečtěte si také:

Dacia zrušila slevu na Duster. Za 267 tisíc je i tak nejlevnějším SUV v Česku

I když zatím nejsou k dispozici technické údaje, je logické, že se Logan i Sandero objeví na nové platformě Renaultu. Až dosud totiž tyto modely používaly šasi třetí generace Renaultu Clio, která je už pro dnešní provoz poměrně zastaralá. Nyní by mohly využít platformu CMF-B, podobně jako nové Clio nebo Nissan Juke.

Dacia odhalila na snímku modely Sandero, Sandero Stepway i Logan

Vzhledem k zaměření na co nejnižší cenu je ale nepravděpodobné, že by Dacia Logan nebo Sandero jezdily i hybridními nebo dokonce s plug-in hybridními jednotkami z aliance Renault-Nissan. Místo toho v nich pravděpodobně najdeme známé motory, ať už jde o litrový tříválec nebo čtyřválcovou čtrnáctistovku. Možností je i sázka na pohon LPG.

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?