Nové policejní BMW i8 bude hlídkovat na dálnicích, radar ale nemá

  • Po menší flotile BMW i3 si česká policie dnes převzala další vůz této značky 

  • Nově začne u nás pomáhat a chránit také sportovní hybrid BMW i8

  • Policejní BMW i8 je hlídkový vůz, výbavu pro zaznamenání přestupku nemá

Čeští policisté dostali po několika BMW i3 další vůz této značky. Jak jsme psali nedávno, tentokrát došlo na poněkud rychlejší automobil. Na českých dálnicích se bude během následujících měsíců pohybovat také hybridní BMW i8.

Doporučujeme: Oficiálně — Jedenáct kusů BMW i3 míří na zkoušku do služeb české státní i městské policie

Na rozdíl od i3 dostala nová i8 základní policejní výbavu. Kromě polepů má také majáky. Na žádné další speciální vybavení ale nedošlo, takže bude také tento hybrid fungovat zejména jako hlídkový vůz. Měřit rychlost ani zaznamenávat přestupky nedokáže.

Policisté mají vůz zapůjčený na šest měsíců, nebo do ujetí dvaceti tisíc kilometrů. Nejde tedy o klasický nákup, ale o zápůjčku, během které si policie vyzkouší, zda má pro její potřeby sportovní kupé vůbec smysl. Zároveň jsou policisté zvědaví také na reakce ostatních řidičů. Automobilů pro skrytý dohled už je údajně dost, teď je snahou policie být co nejvíce vidět.

„Během šesti měsíců budeme zejména zkoušet využití hybridního pohonu při výkonu služby. Velice nás ale zajímá také to, jak na tento automobil budou reagovat ostatní řidiči. Policie chce být na silnicích vidět, a proto jsme také dříve pořídili velmi výrazné motocykly BMW. Model i8 do této strategie výborně zapadá,“ prohlásil ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

Doporučujeme: Policie převzala 10 Audi S6, které budou „na parádu“. Staré A6 začnou pomáhat a chránit

Jak to bude s BMW i8 po ukončení policejního dlouhodobého testu, to se teprve uvidí. Velmi pravděpodobně si vůz budete moci pořídit jako prověřenou ojetinu. Kromě sportovního hybridu policisté dostali také elektrické kolo značky BMW.

Pro připomenutí, pohonné ústrojí BMW i8 pracuje s elektromotorem pohánějícím přední kola, přeplňovaným zážehovým tříválcem o objemu 1,5 litru určeným pro pohon zadní nápravy a druhým malým elektromotorem umístěným u spalovacího motoru. Ten funguje jako startér a zároveň coby generátor elektrické energie. Celkově budou mít policisté k dispozici výkon 266 kW (362 k). Zrychlení z nuly na 100 km/h zabere BMW i8 pouze 4,4 s, nejvíce se tato policejní novinka rozjede na 250 km/h.

Nové policejní BMW i8 bude hlídkovat na dálnicích, radar ale nemá
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: