Oficiálně: Jedenáct kusů BMW i3 míří na zkoušku do služeb české státní i městské policie

přidejte názor
Autor: Redakce
  • BMW zapůjčí českým policistům jedenáct exemplářů modelu i3

  • Jde o variantu s posílenou baterií 94 Ah. Deset kusů je čistě elektrických, jeden exemplář má generátor elektrické energie

  • Tři budou sloužit u státních policistů v Praze, další zamíří do služeb městské policie 

  • Policisté si vyzkouší mnichovský elektromobil maximálně po dobu šesti měsíců nebo do nájezdu 6000 km 

V nedávné době kolovalo po internetu několik fotek BMW i3 v policejních barvách doplněných o neoficiální informace. Dnes už je vše oficiální. Do služeb policie dočasně míří hned jedenáct exemplářů. Vidět budou nejen v Praze, ale také v sedmi dalších městech po celé ČR, kde si i3 vyzkouší místní městská policie.

Doporučujeme: Elektrický srovnávací test — Hyundai Ioniq Electric vs. BMW i3 94 Ah vs. Nissan Leaf 30 kWh

Policie ČR bude v Praze používat tři exempláře, dvě i3 vyrazí s městskými strážníky do ostravských ulic, po jednom automobilu dostane také městská policie v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Pardubicích, Písku a ve Zlíně. Cílem této akce je ukázat možnosti využití výkonného elektromobilu v rámci policie v reálných podmínkách.

Policisté dostanou BMW i3 bezplatně, a to včetně dalšího příslušenství zahrnujícího dobíjecí kabely nebo kartu Charge Now pro bezplatné dobíjení u většiny veřejných dobíjecích stanic. Zápůjčka je ale omezená. Nejdéle budou mnichovské elektromobily u policie po dobu šesti měsíců, nebo do ujetí šesti tisíc kilometrů. Záleží na tom, co nastane dříve. V deseti případech policie obdrží elektrické provedení 94 Ah, pouze jeden vůz určený pro státní policii bude ve verzi 94 Ah REX (s generátorem elektrické energie).

Doporučujeme: Hyundai Ioniq Electric vs. Nissan Leaf vs. BMW i3 — Kdo dojede nejdál? Na 200 km zapomeňte

Policisté si budou přebírat své i3 postupně. Jako první se dočkají městští strážníci už zítra (4. dubna), Policie ČR si převezme své tři exempláře tento čtvrtek v Praze.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?