Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit

  • Land Rover Discovery odtáhl nákladní soupravu těžkou 110 tun 

  • Nové Discovery táhlo silniční vlak na trase dlouhé 16 km 

  • Není to poprvé, co Land Rover podobnou akci uspořádal 

Britská automobilka Jaguar Land Rover ráda děla různé speciální akce, které mají především přitáhnout pozornost. V minulosti jsme tu měli třeba Range Rover Sport sjíždějící sjezdovku, Jaguar XF projíždějící se nad řekou po lanech, nedávno to byl létající Jaguar E-Pace a tak podobně. Teď přichází další podobná akce, kde hraje hlavní roli nový Land Rover Discovery.

Oficiálně tato britská novinka může na silnici zapřáhnout přívěs těžký maximálně 3,5 tuny, ale to ještě neznamená, že to je maximum, které je vůz schopný uvést do pohybu. Land Rover se proto rozhodl vyzkoušet, kam až lze zajít. Pro svůj pokus si vybral australský silniční vlak.

Doporučujeme: Porsche Cayenne S Diesel je opravdová lokomotiva. Odtáhne i Airbus A380

Australské předpisy omezují délku těchto nákladních souprav na 53,5 m, což bylo pro Land Rover málo. Automobilka si proto vyjednala výjimku a zajistila uzavřenou silnici. Celkem tak bylo za Discovery zapřaženo sedm návěsů a jeden tahač. Aby se hmotnost bezpečně dostala přes 100 tun, lidé od automobilky přihodili do návěsů desetitunovou zátěž. Dohromady vše vážilo 110 tun.

Výsledek si můžete prohlédnout na videu výše. Discovery osazené třílitrovým vznětovým šestiválcem nemělo problém uvést tohle monstrum do pohybu a pokračovat dalších 16 km rychlostí až 44 km/h.

Doporučujeme: Land Rover Discovery 5 je jako Volvo XC90, které se nebojí terénu [první dojmy a velká galerie]

Jakkoliv to vypadá dost zajímavě, o absolutní rekord nejde. O ten se letos v květnu postaralo Porsche Cayenne S Diesel, které uvedlo do pohybu Airbus A380 vážící 285 tun. V tomto případě samozřejmě šlo o „jízdu“ dlouhou pár desítek metrů, nikoliv šestnáct kilometrů.

Mimochodem, Land Rover k podobné akci sáhl už v minulosti. V roce 1989 táhlo první Discovery vlak a prakticky stejnou věc automobilka zopakovala minulý rok s menší Discovery Sport. Loňské video si můžete připomenout níže.

Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72.5%) 8 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: