Range Rover Sport na švýcarské sjezdovce: Klesání 75 %, 155 km/h a Ben Collins za volantem

1 nový názor
Autor: Redakce
  • Range Rover Sport sjel švýcarskou sjezdovku, na které se jezdí Inferno Race 

  • Trať je dlouhá 14,9 km a klesání zde dosahuje až 75 %

  • Ben Collins jel po trati i 155 km/h

Automobilka Jaguar Land Rover má ráda poněkud nevšední prezentaci svých modelů. Třeba nová generace Discovery jezdila přes most postavený z lega, F-Pace zase jezdil „vzhůru nohama“ a teď můžeme přidat další podobný kousek — Range Rover Sport sjel švýcarskou sjezdovku, na které se v zimě jezdí Inferno Race.

Doporučujeme: Nový Land Rover Discovery je o půl tuny lehčí, projede téměř metr vody a sklápí sedadla přes telefon

Pokud Inferno Race neznáte, pak v rychlosti připomeneme, že se jedná o největší amatérský lyžařský závod na světě. V lednu příštího roku se pojede už 84. ročník a počet účastníků musí být omezen. Akce se koná ve švýcarském středisku Mürren, trať měří 14,9 km a v nejprudší části nabídne klesání 75 %. Převýšení činí více než 2100 metrů a běžný lyžař (trať je přístupná i mimo závody) potřebuje na absolvování celého sjezdu asi tři čtvrtě hodiny. Závodní rekord je ovšem 13 minut a 20,53 s. Land Rover si řekl, že by bylo dobré zjistit, za kolik stejnou trať zvládne Range Rover Sport.

K tomuto účelu automobilka použila verzi osazenou pětilitrovým přeplňovaným osmiválcem, který nabízí 375 kW (510 koní). Vůz dostal pouze nutné bezpečnostní úpravy, jinak byl údajně zcela sériový. Za volant se pak neposadil nikdo jiný než bývalý Stig Ben Collins.

V horních pasážích se Ben rozjel až na 120 km/h, v klidnější spodní pasáži pak dosáhl rychlosti 155 km/h. Výsledný čas má hodnotu 21 minut a 36 sekund. Na rekord to sice nestačí, ale pořízené video za shlédnutí určitě stojí.

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?