Hyundai i30 třetí generace odtajněn, prohlédněte si první fotky

Korejská automobilka Hyundai odhalila v německém Frankfurtu nad Mohanem novou generaci hatchbacku Hyundai i30. Ve srovnání s dosavadním modelem má nejnovější i30 úhlednější, konzervativní vzhled, který se více přibližuje evropskému vkusu.

Konstrukčně se nejnovější i30 nevymyká dosavadní linii. Potěšitelné je, že na rozdíl od většiny konkurentů se Hyundai drží víceprvkové zadní nápravy, kterou třeba skupina VW montuje v kompaktním segmentu jen k výkonnějším motorizacím a mnozí konkurenti ji nemají vůbec. Hyundai tvrdí, že v rámci vývoje nového modelu i30 najezdili technici 480 kol na Severní smyčce Nürburgringu.

Základem nabídky motorizací má být atmosférická 1.4 MPI. Hyundai však dá zákazníkům na výběr i novou přeplňovanou čtrnáctistovku a tři varianty dieselu 1.6 CRDi. Pro i30 bude novinkou rovněž přeplňovaný tříválec 1,0 l, který sesterská Kia už montuje do modelu Ceed. (Stejnou koncepci má i motor v nedávno testované Octavii 1.0 TSI.)

Na místě premiéry nového Hyundai i30 máme svého zpravodaje. Podrobnější informace o třetí generaci i30 spolu  s rozsáhlejší galerií najdete na našem webu už brzy. Prozatím se můžete podívat na první fotografie přímo z místa konání statické premiéry.

Oficiální výstavní premiéra nového Hyundai i30 se odehraje na autosalonu v Paříži.

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

 

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: