Ford Mustang Cobra Jet je absolutně nejrychlejší Mustang. Do provozu s ním ale nesmíte

  • Mustang Cobra Jet je suverénně nejrychlejší verze aktuálního Mustangu, jakou si můžete koupit 

  • Vůz je rychlejší než Dodge Demon 

  • Na rozdíl od Demonu ale Mustang Cobra Jet nesmí do provozu 

  • Vznikne pouze 68 exemplářů

Ford Mustang aktuální generace se už dočkal spousty zajímavých verzí, a to včetně těch extrémně rychlých. Aktuálně ale byl představen absolutní vrchol v podobě provedení Cobra Jet. V podstatě se jedná o dragster s karoserií Mustangu, který při sprintu dokáže porazit i Dodge Demon. Jenže na rozdíl od tohoto amerického konkurenta nejnovější dílo od Ford Performance do běžného provozu nesmí.

Mustang Cobra Jet vznikl coby připomínka původního Mustangu Cobra Jet, představeného před padesáti lety. Tehdejší speciál pro sprinty měl pod kapotou obří sedmilitrový osmiválec o výkonu 261 kW (355 k). Nejnovější provedení také používá osmiválec, tentokrát s objemem 5,2 litru, který je navíc vybavený kompresorem Whipple. Přesné výkonové parametry automobilka nezmiňuje, spekulace slibují hodně přes 600 kW (816 k).

Doporučujeme: Nejprodávanějším sportovním autem světa je Ford Mustang. Už třetím rokem v řadě

Za vše ovšem mluví slibovaná dynamika. Moderní Mustang Cobra Jet zvládne sprint na čtvrt míle za 8,5 sekundy, přičemž cílová rychlost by měla být 241 km/h. Pro srovnání, Dodge Demon potřebuje na stejnou disciplínu 9,65 s a jeho konečná rychlost je 225 km/h. Mustang navíc dostal také bezpečnostní klec, výškově nastavitelný podvozek, dozadu tuhou nápravu a brzdicí padák.

Protože vůz vznikl jako závodní speciál, nepřekvapí, že na rozdíl od Dodge Demon do běžného provozu nesmí. Automobilka Ford hodlá vyrobit pouze 68 exemplářů (což je odkaz na rok 1968, kdy vznikl první Mustang Cobra Jet), přičemž cena jednoho z nich bude v přepočtu přibližně tři miliony korun.

Ford Mustang Cobra Jet je absolutně nejrychlejší Mustang. Do provozu s ním ale nesmíte
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: