Ford připravuje vojenský Mustang. Dostane 710 koní a představí se v Goodwoodu

přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Ford představí v Goodwoodu Mustang v barvách letectva RAF

  • Součástí úpravy je také karbonový bodykit a kompresorem přeplňovaný osmiválec naladěný na více než 700 koní 

  • Auto půjde od aukce, takže si ho můžete pořídit 

Automobilka Ford už delší dobu připravuje každým rokem speciální model, který se zúčastní letecké show EAA AirVenture a následně zamíří do dražby, přičemž výtěžek z prodeje jde na účet organizace Experimental Aircraft Association Gathering of Eagles. Ta podporuje mladé nadšence právě do letectví. Ani letošní rok nebude výjimkou. Jediným rozdílem je fakt, že se auto neukáže až na EAA AirVenture, ale příští týden v Goodwoodu.

Letošní úprava má být oslavou letky RAF Eagle, ve které za druhé světové války působili američtí dobrovolníci a která měla sídlo právě nedaleko Goodwoodu. Mustang převzal bojové zbarvení těchto letadel a znak letky. Tím ale výčet úprav zdaleka nekončí.

Doporučujeme: Nejprodávanějším sportovním autem světa je Ford Mustang. Už třetím rokem v řadě

Ford spolupracoval na přestavbě tohoto Mustangu se společností RTR Vehicles. Ta dodala karbonový bodykit a nové odpružení. Vůz je díky tomu výrazně širší. Současně dostal pětilitrový osmiválec také kompresor od Ford Performance. Výsledkem je výkon 522 kW (710 k).

Premiéra proběhne v Goodwoodu a podle všeho to bude zajímavá podívaná, protože s autem pojede světový šampion v driftu Vaughn Gittin. Speciální Mustang se veřejnosti ukáže příští čtvrtek (12. července), následně zamíří na EAA AirVenture a pak do dražby. Vznikne pouze jeden exemplář, takže si případní zájemci budou muset připravit pořádný balík peněz. Ford F-150 Raptor v podobné letecké úpravě se minulý rok prodal za zhruba sedm milionů korun a ne jinak na tom byl i Ford Shelby GT350 Mustang „Ole Yeller“ postavený v roce 2016.

Ford Mustang Air

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?