Nejprodávanějším sportovním autem světa je Ford Mustang. Už třetím rokem v řadě

přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Fordu Mustang se mezi sportovními automobily opravdu daří 

  • Už třetím rokem v řadě je to nejprodávanější sportovní vůz 

  • Naprostá většina produkce končí na americkém trhu, relativně úspěšný je Mustang ale také v Evropě 

  • Zákazníci nejvíce kupují verzi GT s motorem 5.0 V8

Aktuální generaci Fordu Mustang se od její premiéry velmi daří. V minulosti se tak automobilka mohla už dvakrát pochlubit tím, že se právě Mustang stal v celosvětovém měřítku mezi sportovními automobily nejprodávanějším vozem. Teď přichází podobná zpráva znovu. Také v roce 2017 byl v této kategorii nejžádanějším automobilem právě Mustang. Už třetím rokem v řadě.

V minulém roce Ford prodal celkem 125 809 exemplářů, přičemž naprostá většina (81 866) jich skončila na americkém trhu. V Evropě bylo loni prodáno 13 100 exemplářů. Nejsilnějším evropským trhem je pro Mustang Německo (5 742) následované Anglií (2 211) a Francií (942). Na českém trhu bylo podle SDA minulý rok registrováno 252 Mustangů, což znamená mezi sportovními vozy druhou příčku. Prodejně úspěšnější bylo na tuzemském trhu už jen BMW 4 (394).

Doporučujeme: Ford Mustang Bullitt dostal silnější motor 5.0 V8 a jedinečnou barvu

Zajímavou poptávku pak Ford registruje i v Číně, kde po Mustangu za rok 2017 sáhlo více než sedm tisíc zájemců. Od roku 2015, kdy se Mustang začal vyvážet, prodal Ford po celém světě už 418 000 kusů. Na evropský trh jich zatím dorazilo 35 tisíc. Celosvětově nejžádanější specifikací je Mustang GT s pětilitrovým atmosférickým osmiválcem.

Zájem o Mustang asi jen tak neopadne, protože na evropský trh přichází modernizované provedení s výkonnějším motorem, vylepšeným podvozkem a novou desetistupňovou automatickou převodovkou. Zájemci se následně dočkají dokonce také ještě rychlejší speciality v podobě edice Bullit, která se ukázala na ženevském autosalonu.

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?