Dodge Viper definitivně končí. Továrnu opouštějí poslední kusy (galerie)

  • Výroba Dodge Viper končí, z montážní linky sjíždějí poslední kusy

  • V srpnu se továrna Conner Avenue uzavře

  • O nástupci Dodge Viper se zatím vůbec nemluví

Konec automobilové ikony Dodge Viper byl avizován dlouho dopředu. Současný model totiž nevyhovuje novým americkým bezpečnostním normám. Například už není kam dát nové boční a hlavové airbagy. Přesto je ukončení výroby Viperu v detroitské továrně Conner Avenue smutná záležitost.

Dodge Viper
Dodge Viper má nejobjemnější motor v produkčním autě na světě: 8,4 l
Dodge Viper
Hlavním důvodem ukončení výroby Viperu je nesplnění nových bezpečnostních norem

O nové generaci Viperu se navíc vůbec nemluví, takže tohle desetiválcové americké kladivo na čarodějnice s nejobjemnějším produkčním motorem na světě (má zdvihový objem 8,4 l) je poslední svého druhu. Dodge Viper přežil ekonomickou krizi a emisní normy. Ale zabily ho požadavky na bezpečnost.

Doporučujeme: Galerie: Americká policejní auta si získají respekt už svým vzhledem

Koncern FCA Fiat-Chrysler oznámil 12. července, že výroba Viperů končí, objednávky ale stejně automobilka nepřijímá už od října loňského roku. Nyní opustí halu poslední vyrobená auta a pak začne rozebírání a odvoz výrobní techniky. Továrna Conner Avenue bude definitivně uzavřena 31. srpna. Celkem bylo vyrobeno necelých 32 000 Viperů.

Továrna automobilky Dodge v Conner Avenue byla otevřena v roce 1966 jako výrobna zapalovacích svíček Champion. Dodge továrnu odkoupil v roce 1995 a přesunul sem výrobu Viperů, v roce 1997 se tu začal montovat Plymouth Prowler. V roce 2001 se do Conner Avenue přestěhovala i montáž motorů pro Viper. V roce 2010 se výroba na dlouho zastavila, ale pak přišel nový Viper a od roku 2012 se zase vyrábělo.

Dodge Viper definitivně končí. Továrnu opouštějí poslední kusy (galerie)
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: