Dalším novým modelem Škoda by mohl být Mountiaq. Automobilka si toto jméno zaregistrovala před pár dny

Další nový model Škoda by se mohl jmenovat Mountiaq 

  • Mladoboleslavská automobilka si před několika dny toto jméno zaregistrovala u Úřadu EU pro duševní vlastnictví 

  • Zatím ale není jisté, zda nové označení bude skutečně použito 

Mladoboleslavská automobilka Škoda by mohla v budoucnu přidat ke crossoverům Kamiq, Karoq a Kodiaq další model. Pokud vás zajímá, jak se takový automobil bude jmenovat, máme jednoduchou odpověď. Mohl by to být Mountiaq.

Škoda si totiž doslova před pár dny zaregistrovala jméno Mountiaq u Úřadu Evropské unie pro pro duševní vlastnictví (EUIPO). Jak vyplývá z registru, stalo se tak ve středu 15. května. Který konkrétní vůz by takové označení mohl nosit, to samozřejmě aktuálně není jisté a stejně tak není jisté, zda vůbec automobilka nakonec tohle jméno opravdu použije. Nicméně jedna teorie by se nabízela.

J.D. Power 2019: Nejspolehlivější je Mitsubishi, Škoda Fabia a Škoda Rapid. Prémiové značky propadly

Soudě podle písmene Q na konci slova a navíc podle odkazu na hory (z anglického mountain) by mohlo jít o crossover, který ale nebude tak docela zapadat do řady současných mladoboleslavských SUV. A protože podle dostupných informací Škoda v blízké budoucnosti žádný klasický crossover neplánuje, mohl by takové označení dostat chystaný elektrický crossover postavený na platformě MEB. Jeho podobu na ženevském autosalonu naznačil koncept Vision iV.

Jak ale bylo řečeno, automobilky si běžně registrují i věci, které nakonec nikdy nepoužijí, takže až nadcházející měsíce ukážou, jak to se jménem Mountiaq opravdu bude. Magazín Dariomotor, který na nové označení Mountiaq upozornil, ovšem připomíná, že třeba jméno Scala si Škoda registrovala v srpnu minulého roku a o pár měsíců později byl na světě nástupce Rapidu nosící právě tohle označení. A navíc Škoda v daném registru příliš nepoužitých jmen nemá, takže tu jistá pravděpodobnost je. Jak by se vám Mountiaq líbil?

Mountiaq

Dalším novým modelem Škoda by mohl být Mountiaq. Automobilka si toto jméno zaregistrovala před pár dny
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (71.82%) 22 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMENTÁŘ: