Volkswagen plánuje za tři roky prodávat už jen elektromobily. Ale jen na jednom trhu

08.10.2020
1 nový názor
Autor: Volkswagen
  • Už příští rok by měla elektrická auta Volkswagenu tvořit 90 procent prodejů značky v Norsku

  • Následovala by tak Audi, které na specifickém norském trhu slaví podobný úspěch s modelem e-tron

  • Norsko chce zakázat nová auta se spalovacími motory už v roce 2025. Pomůže mu extrémní zdanění

Zatímco v Česku se od začátku roku prodalo jen 1404 nových elektromobilů, situace v Norsku je jiná. Tamní vláda jde elektromobilní budoucnosti rychle naproti. Už v roce 2025 chce zakázat prodej nových vozů se spalovacími motory. Pomoci jí v tom mají hlavně vysoké daně na pořízení nového vozu, které jsou majitelům aut do zásuvky odpuštěny.

I proto je norský trh na evropské poměry poněkud zvláštní. Například minulý měsíc Volkswagen hlásil, že 61,5 procent jeho prodejů tvořila čistě elektrická auta. Za rok 2019 jako celek pak modely do zásuvky zabíraly 42,4 procenta prodejů. Vývoj by se měl ale nyní ještě zrychlit. Už příští rok chce mít VW 90 procent elektrických aut s tím, že za tři roky to bude plných 100 procent. V roce 2023 tak už Volkswagen v Norsku neprodá ani jedno auto se spalovacím motorem.

Luxusním značkám se v Česku daří i na klesajícím trhu. Tesla zde prodává nejvíc aut v historii
Přečtěte si také:

Luxusním značkám se v Česku daří i na klesajícím trhu. Tesla zde prodává nejvíc aut v historii

Volkswagen není jedinou automobilkou v této severské zemi, jejíž elektromobily tvoří podstatnou část prodejů. Už v červenci jsme psali, že z norských prodejů Audi připadlo 92 procent na luxusní SUV e-tron. Stejný model pak tvořil 93 procent prodejů na Islandu. Zajímavé je, že se Němcům podařilo vytlačit Teslu, jejíž čísla klesla na minimum. Norsko přitom dřív bylo považováno za jeden z nejdůležitějších trhů pro kalifornskou automobilku.

Němci jsou teď sebevědomí. Když minulý měsíc na norský trh poslali elektrický Volkswagen ID.3, okamžitě v prodejnosti překonal nejen Teslu Model 3, ale i švédský Polestar 2. „Příští rok budou mít naši zákazníci přístup k dalším vozům z nejrůznějších kategorií,“ řekl Harald A. Moeler, který má v Norsku prodeje Volkswagenu na starosti. Norsko tak bezesporu významně pomůže koncernu s odbytem jeho elektrických aut.

Jozef Kostelanský (neregistrovaný)
Mám dojem, že autor nerozumie, ako Tesla zásobuje Európu svojimi autami. Vzhľadom na to, že sa vozia loďou z USA, tak dodávky Tesiel sú veľmi nerovnomerné. Keď pripláva loď, predaje vystrelia smerom hore, pretože sa k zákazníkom vyskladnia autá dojednané za niekoľko mesiacov. Potom sa zase nejaký čas čaká na ďalšiu loď, a vtedy samozrejme predaje idú dolu. Preto je potrebné predaje Tesiel porovnávať z dlhodobejšieho hľadiska ako je len aktuálny mesiac-dva. Ono sa to samozrejme zmení, keď sa budúci rok rozbehne produkcia Tesiel v Gigafactory Berlín.
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?