Máte rádi kvalitu? Tesla Model 3 není pro vás, hodnotí český influencer

08.09.2020
4 nové názory
Zdroj: Redakce
  • Český influencer Petr Mára zhodnotil ve svém nedávném videu rok a půl vlastnictví Tesly Model 3 Performance

  • U elektromobilu vyzdvihl hlavně kvalitu softwaru. Z řidičského hlediska ale podle něj není zajímavá

  • Nelíbí se mu ani po stránce kvality zpracování. Na ni si stěžují i další influenceři, vadí jim i špatný servis

Petr Mára patří mezi nejznámější české influencery. Primárně se zabývá moderními technologiemi, rok a půl je také majitelem elektromobilu Tesla Model 3 v ostré verzi Performance. V jednom z nejnovějších videí na serveru YouTube se proto rozhodl rozebrat své zkušenosti, které nasbíral. A najde se jich i dost negativních.

Mára vyzdvihl hlavně software vozu. „Tesla je primárně softwarová firma, která jen tak mimochodem vyrábí i auta. A podle toho je potřeba k vozu přistupovat,“ řekl ve svém videu. Líbí se mu možnost aktualizací „over-the-air“ i schopnosti zábavního systému, který umožňuje kromě hudby a navigace také hrát hry, pouštět si Netflix nebo YouTube.

Škoda Enyaq vs. konkurence: Srovnali jsme ji s Hyundai, Kiou i luxusními elektro-SUV
Přečtěte si také:

Škoda Enyaq vs. konkurence: Srovnali jsme ji s Hyundai, Kiou i luxusními elektro-SUV

Velmi pozitivně hodnotí i efektivnost Modelu 3. „Posunul jsem se k tomu, že už vůbec neřeším dojezd. Auto zvládne na jedno nabití asi 350 kilometrů. Mám možnost nabíjet v práci, jen když někam jedeme, řeším, zda je nabíječka poblíž nebo někde na hotelu. Jinak se ale nebojím, že by mi došla elektřina,“ podotýká Mára.

Nuda a špatná kvalita

Zklamaný je ale z toho, že Tesla není příliš emotivní. Podle českého influencera je to prostě jen auto na cestování z bodu A do bodu B. Zejména po roce vlastnictví je to prostě jen věc. Chybí mu komunikace mezi autem a řidičem. Model Performance je sice výkonný a nabízí třeba i driftovací mód, Mára se ale cítí tak, že jej řidičsky nikam dál neposouvá.

A problém vidí i v kvalitě. „Pokud máte rádi kvalitu, Tesla není to pravé auto. Z tohoto hlediska je třeba Porsche Taycan úplně někde jinde. Dokonce i BMW i3, které se prodává už roky, vám dá pocitově víc než vám dá Tesla Model 3,“ říká ke konci videa.

Tesla se poprvé objevila v žebříčku kvality aut IQS. Skončila beznadějně poslední
Přečtěte si také:

Tesla se poprvé objevila v žebříčku kvality aut IQS. Skončila beznadějně poslední

Mára zmínil i problémy, kvůli kterým musel s autem do servisu. Jeho přístup si ale chválí a potíže prý byly odstraněny. Jenže nedostatky z hlediska technické kvality zaznamenala i celá řada dalších majitelů. Třeba youtuber na kanálu James and Kate popisuje trable s vozem – srážela se mu vlhkost v zadním světle, zatékalo do kufru a zadní spoiler se odlepoval. Auto proto vzal do servisu.

„Servis nám vůz vydal s tím, že je téměř všechno opravené. Ale není to pravda. Kdybych takto opravené auto nechal odjet z garáže, styděl bych se. Chtěl bych Teslu vrátit, skončil jsem s ní,“ ukazuje rozhořčeně na videu znovu zamlžené světlo a spoiler, který byl zjevně opraven oboustrannou lepící páskou. Podívejte se na video:

Vstoupit do diskuse (4 názory)
  • Našli jste v článku chybu?