Doba nutí automobilky vstupovat do dalších a dalších segmentů, popřípadě rovnou vynalézat nové. Toyota však posunuje hledání nových odbytových příležitostí na další úroveň. Plánuje totiž vyrobit lunární vozidlo.
V rámci společného projektu s Japonskou agenturou pro výzkum vesmíru má vzniknout šestikolový speciál pro dva astronauty. Na našem satelitu by měl přistát v roce 2029. Japonský „lunochod“ bude poháněn kombinací solárních panelů a palivových článků. Na Měsíci přistane dříve než lidská posádka, ke které potom sám dojede. Dlouhý bude přibližně šest metrů. Nabídne celkový obytný prostor 13 m3 a v nouzových případech poskytne zázemí až čtyřem astronautům.
Prvním lunárním vozidlem byl ruský Lunochod, který na Měsíci přistál v roce 1970. O rok později následoval americký Apollo Lunar Roving Vehicle. V roce 1973 přistál Lunochod 2. Na další pozemské vozidlo čekal náš nebeský souputník plných 40 let. Čínský Yutu pracoval na Měsíci v letech 2013-2016. Jeho nástupce Yutu 2 jezdí po měsíčním povrchu od třetího ledna letošního roku. Plány na vyslání lunárních vozidel má i NASA, Indie nebo několik soukromých společností. Pokud je nám ale známo, japonský případ bude první, kdy lunární vozidlo zkonstruuje firma, jejímž hlavním oborem činnosti je výroba vozidel pozemních.