Nová Škoda Fabia přijede už příští rok. Takto Britové odhadují její podobu

27.10.2020
5 nových názorů
Autor: Autocar
  • Mladoboleslavská automobilka by mohla představit novou Fabii dříve, než se původně myslelo

  • Veřejnost si novou Fabii zřejmě prohlédne už v polovině roku 2021, do konce roku pak vyjede na silnice

  • Čtvrtá generace Škody Fabia bude stát na platformě MQB A0, kterou už využívají modely Scala a Kamiq

Nová generace Škody Fabia přijede už v polovině příštího roku. Zaujme nejen kvalitnějším zpracováním, ale i nápadným designem, který si vezme detaily z modelů Scala, Kamiq nebo Octavia. Napsal to Autocar s odkazem na zákulisní informace, které už proběhly i některými tuzemskými médii. Britský magazín zároveň zveřejnil svoji představu toho, jak by novinka z Mladé Boleslavi mohla vypadat.

Nová Škoda Fabia, která byla původně očekávaná až v roce 2022, bude sdílet s koncernovými sourozenci platformu MQB A0. Tu už využívají třeba Volkswagen Polo, Seat Ibiza nebo Audi A1 Sportback, ale také Škoda Scala. Fabia dosud stojí na upravené architektuře, se kterou poprvé vyjela před dvanácti lety.

Našli jsme 10 aktuálně nejlevnějších aut s automatem. Nechybí ani Škoda Fabia
Přečtěte si také:

Našli jsme 10 aktuálně nejlevnějších aut s automatem. Nechybí ani Škoda Fabia

Změny by u Fabie modelového roku 2022 měly být ještě větší než mezi předchozími generacemi. To se samozřejmě projeví i uvnitř, kde můžeme čekat nový volant, velký displej zábavního systému a zřejmě i možnost vybrat si virtuální kokpit místo klasických analogových přístrojů.

Podle Autocaru Škoda zatím nepočítá s tím, že by vyráběla plně elektrickou Fabii. Stejně tak prý nemáme očekávat ani příchod elektrifikovaných, tedy mild-hybridních motorů. V nabídce motorů se určitě objeví známý litrový tříválec 1.0 TSI. Fabia si možná ponechá i svůj lenivý tříválec 1.0 MPI s atmosférickým plněním. Ten aktuálně s výkonem pouhých 44 kW patří k nejslabším motorům na českém trhu.

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?