Policie dostala nová auta pro silniční dohled. Tentokrát to jsou luxusní plug-in hybridy

2 nové názory
  • Policie si dnes převzala nová auta pro silniční dohled 

  • Jde o bezplatnou zápůjčku – podobně  jako v minulosti u i8

  • Tentokrát policie vyzkouší luxusní BMW 745Le, tedy řadu 7 s prodlouženým rozvorem náprav a plug-in hybridním pohonem

  • Policie bude automobily používat po dobu jednoho roku 

Policie České republiky si dnes převzala nová auta určená pro silniční dohled. Podobně jako u modelů BMW i3 nebo u mediálně tolik známého BMW i8 jde o bezplatnou zápůjčku. Policisté opět vyzkouší ekologicky zaměřený model, tentokrát ale v luxusním balení. Do jejich flotily totiž na několik měsíců přibylo BMW 745Le.

Police dostane celkem deset exemplářů, nebude je ale mít všechny na jednou. Dnes si převzala pět plug-in hybridních sedmiček, se kterými bude jezdit půl roku. Následně budou automobily vyměněny za nových pět kusů a ty bude policie provozovat dalších šest měsíců. Limit ujetých kilometrů u jednoho auta je 25 000 km.

BMW 7 přichází jako upravený hybrid s vyšší kapacitou baterií a malinkatou nádrží
Přečtěte si také:

BMW 7 přichází jako upravený hybrid s vyšší kapacitou baterií a malinkatou nádrží

V rámci změny na policejní vůz neprošla tato konkrétní BMW 745Le žádnou speciální přestavbou, protože cílem je auta po ukončení zápůjčky prodat. Kromě polepů karoserie je tedy jedinou specialitou maják. Jde ale o magnetický maják, nikoliv o plnohodnotné zařízení známé z běžných policejních aut. Jak píše policie ve své tiskové zprávě, zapůjčená auta „pomůžou v boji s piráty silnic“. Pohybovat se budou v deseti krajích, zejména na dálnicích a rychlostních komunikacích.

BMW 745Le existuje v provedení s pohonem zadních a všech kol. Policie bude jezdit s variantou vybavenou systémem xDrive, tedy se čtyřkolkou. Pohonné ústrojí kombinuje zážehový šestiválec a jeden elektromotor. Celkové parametry systému jsou 290 kW (394 k) a 600 Nm. Policejní verze zvládne sprint z nuly na 100 km/h za 5,1 s, nejvyšší rychlost je omezená na 250 km/h. Oficiální česká cena BMW 745Le xDrive startuje částkou 2 905 500 Kč.

Kovis (neregistrovaný)
Ahoj všem. Víte co nechápu?? Chování policistů, těch specielně proškolených policistů na práci s BMW 7. Píše se o tom, na co tyto auta mají být. Vše O.K. Ovšem, jedu si takhle ve středu po ránu přes Moravskou Třebovou a co myslíte? Jedno z pěti BMW 7 v která mají dělat dozor na silnicích stojí u supermaketu L@dl a asi dohlíží na rychlost nákupních vozíků na parkovišti. Není to úsměvné? Navím myslím v době, která není standartní pro svačinové nákupy.
ja (neregistrovaný)
Stačí octavky z nezávislým topením aby ve spánku když monitorují neumzli.
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?