BMW i8 zůstává u policie i nadále. Nově už ale bude umět měřit rychlost

přidejte názor
Autor: Redakce
  • Zápůjčka BMW i8 české policii byla prodloužena 

  • Policejní i8 ale prošla menšími úpravami 

  • V hybridním sportovním autě už budou moci policisté dělat to, co jim je nejbližší – měřit rychlost 

Když česká policie dostala na testování i8 jako zápůjčku od BMW, byl kolem toho velký rozruch. Zejména kvůli neslavné nehodě, ke které došlo nedlouho po předání vozu. Přesto BMW v tiskové zprávě hodnotí tuto spolupráci vysoce pozitivně, takže došlo k jejímu prodloužení. Policie bude náhradní exemplář, který dorazil jako nástupce rozbitého kusu, používat i letos. Auto se ale v jednom drobném detailu významně liší.

Doporučujeme: Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8

Stejně jako minulý rok, i letos dostala policie i8 na půl roku nebo do ujetí 20 000 km. Na rozdíl původní verze, která kromě majáků neměla žádnou speciální policejní výbavu, dostalo letošní provedení kameru pro zaznamenání přestupků a zároveň možnost měřit průměrnou úsekovou rychlost. Záměr policie být vidět, čímž minulý rok vysvětlovala zařazení BMW i8 do flotily, už evidentně nestačí.

Pro připomenutí, BMW i8 kombinuje zážehový přeplňovaný tříválec a elektromotor umístěný u přední nápravy. Celkem systém disponuje výkonem 275 kW (374 k), automobil se rozjede z nuly na 100 km/h za 4,4 s a nejvyšší rychlost činí 250 km/h. Zatímco dříve policejní i8 působila v Jihomoravském kraji, nově zamíří do Plzeňského kraje.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?