Chcete novou Škodu Fabia v provedení SUV kupé? Pak bude nový Volkswagen Taigo ideální volbou

  • Volkswagen přestavil nový malý crossover Taigo 

  • Jde o další z řady modelů postavených na platformě MQB A0

  • Novinka bude k dostání výhradně se zážehovými přeplňovanými motory TSI

  • Objednávky začne automobilka přijímat v posledním čtvrtletí, první zákazníci svůj vůz dostanou začátkem příštího roku 

Automobilka Volkswagen představila nový model s označením Taigo. Jedná se o malý crossover s prvky kupé vycházející z platformy MQB A0. Pokud vám je vůz povědomý, máte dobrý postřeh. Taigo je evropská verze modelu Nivus, který se od loňského roku prodá v Brazílii a Argentině. Teď tedy přišla řada na Evropu.

Taigo překvapí zejména svým designem. Automobilka o novince mluví jako o prvním SUV kupé v kategorii malých vozů. Technika ale naopak žádné překvapení nenabízí. Základem je platforma MQB A0, kterou už známe z celé řady jiných modelů koncernu VW včetně crossoveru T-Cross, Pola nebo nejnovější generace Škody Fabia.

Volkswagen přestane prodávat auta se spalovacími motory do roku 2035. Stejný krok patrně učiní i ostatní výrobci, a to včetně Škody

Na délku nový Volkswagen Taigo měří 4266 mm, široký je 1757 mm a vysoký 1494 mm. Oproti modelu T-Cross je zhruba o tři centimetry delší, zároveň je ale také o 17 mm širší a 66 mm nižší. Rozvor 2566 mm téměř na milimetr odpovídá tomu, co nabízí zmíněný T-Cross nebo Fabia. Interiér důsledně navazuje na Volkswagen Polo. Digitální přístrojový štít bude také zde součástí standardní výbavy. Základní objem zavazadlového prostoru činí 438 litrů.

Podobně jako v případě nové Fabie nenajdete ani pod kapotou Volkswagenu Taigo žádný naftový agregát. Zájemci dostanou na výběr tři přeplňované benzinové motory. Dvě slabší položky představuje tříválec 1.0 TSI o výkonu 95 a 110 koní. Vrcholem nabídky bude čtyřválec 1.5 TSI s výkonem 150 koní. Samozřejmostí je také řada asistenčních systémů včetně asistovaného řízení IQ.Drive Travel Assist, kdy vůz dokáže pod dohledem řidiče jet v podstatě sám rychlostí až 210 km/h.

Evropský Volkswagen Nivus, respektive nový crossover Taigo, si budou moci zájemci objednat v průběhu posledního čtvrtletí letošního roku. První auta zákazníci dostanou začátkem roku 2022.

Chcete novou Škodu Fabia v provedení SUV kupé? Pak bude nový Volkswagen Taigo ideální volbou
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (77.5%) 16 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: