McLaren 765LT Spider je nejrychlejší vůz svého druhu. Připravte si na něj necelých deset milionů

29.07.2021
přidejte názor
  • Po modelu McLaren 765LT přichází také otevřené provedení Spider 

  • Novinka představuje nejrychlejší a nejvýkonnější vůz se skládací střechou, jaký kdy McLaren vyrobil 

  • Osmiválcový motor nabízí 765 koní, sprint na 200 km/h proběhne za 7,2 s

  • Automobilka vyrobí pouze 765 kusů. Cena startuje částkou zhruba 9,5 milionu korun. Zájemci ale mohou dále připlácet 

Minulý rok v březnu představila automobilka McLaren ostřejšího sourozence modelu 720S. Provedení 765LT přijelo na trh s posíleným osmiválcovým motorem, upravenou převodovkou i podvozkem, výrazně pozměněnou aerodynamikou a o 80 kg nižší hmotností. K dispozici bylo pouze 765 kusů. Pokud vám tohle extrémní kupé uteklo, máte druhou šanci. Stejný model byl aktuálně představen v provedení Spider, tedy se skládací střechou.

Základ zůstává stejný. O pohon se tedy opět stará dvakrát přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec s parametry 765 koní a 800 Nm. Zkrácené převody znamenají ve srovnání s modelem 720S Spider lepší akceleraci v jakékoliv rychlosti. Sprint na 100 km/h proběhne za 2,8 s, za 7,2 s už vůz překračuje hranici 200 km/h. Nejvyšší rychlost činí 330 km/h.

Údaje shodné s variantou 765LT jsou výsledkem řady opatření vedoucích k minimalizaci nárůstu hmotnosti kvůli instalaci mechanismu střechy. Ve finále je tak Spider těžší pouze o 49 kg. Mimochodem, se suchou hmotností 1278 kg jde o mimořádně lehký automobil.

McLaren 720S Spider: Do prodeje míří extrémně rychlý roadster. Stojí sedm milionů
Přečtěte si také:

McLaren 720S Spider: Do prodeje míří extrémně rychlý roadster. Stojí sedm milionů

 

Právě s ohledem na hmotnost použil výrobce karbonovou skládací střechu. Její složení je otázkou jedenácti sekund. V interiéru nemohou chybět skořepinová sedadla, spousta karbonu a dnes tolik moderní displeje. Pokud si to ale nebude vysloveně přát, McLaren vám vůz dodá bez audiosystému a bez klimatizace. Důvodem je znovu snaha ušetřit každý možný kilogram. I proto ostatně došlo na standardně dodávaný titanový výfuk a ze stejného materiálu jsou vyrobené dokonce šrouby kol.

Ačkoliv základní cena činí v přepočtu zhruba 9,5 milionu korun, prvky dodávané na přání nechybí. Příplatková výbava například zahrnuje karbonovou kapotu (ta standardní je vyrobena z hliníkové slitiny) a navíc lze dokoupit dva pakety. Clubsport Pack dále sníží hmotnost, a to kromě jiného díky odlehčeným karbonovým sedačkám a brzdové soustavě využívající karbon-keramické kotouče a speciální destičky původem z extrémního McLarenu Senna. Paket LT Black pak znamená řadu dílů vnější karoserie, jako například přední spoiler, zadní difuzor, kryty zpětných zrcátek nebo otvory pro přívod vzduchu vpředu, v leskle černém provedení.

Zájemci by neměli otálet. Stejně jako kupé vznikne i McLaren 765LT Spider v počtu 765 kusů.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?