BMW předvádí nový model řady 5. Prozatím ale s maskováním

  • Nová platforma CLAR sníží hmotnost o zhruba 100 kg

  • Pod kapotou najdeme pouze přeplňované motory

  • Uvedení na trh se očekává na začátku roku 2017

Německá automobilka BMW vypustila do světa několik upoutávek na novou generaci BMW řady 5. Důležitý konkurent Mercedesu třídy E a Audi A6 se plně představí tento čtvrtek, aspoň podle posledních dostupných informací. Je zvláštní, že BMW si premiéru neschovalo na autosalon v Paříži, ale jak už jsme psali, i velcí výrobci od autosalonů odvrací pozornost k internetu.

Nové BMW řady 5 ponese označení G30. Zásadní novinkou je použití platformy CLAR, kterou má i BMW řady 7. Díky karbonovým výztuhám bude nová pětka nejen lehčí (očekává se mezigenerační úspora asi 100 kg i přes rozsáhlejší výbavu a větší rozměry), ale zároveň pevnější a bezpečnější. A také bude mít níže umístěné těžiště, což má pomoci jízdním vlastnostem.

Základ motorové palety budou tvořit dvoulitrové čtyřválce na benzín i naftu, nad nimi nemohou chybět tradiční řadové šestiválce. Plánuje se rovněž plug-in hybrid a snad i verze 550i s osmiválcem. Všechny motory budou mít přeplňování a k některým lze přiobjednat i systém pohonu všech kol xDrive. Montáž nové řady 5 se rozběhne do konce tohoto roku v Dingolfingu, na začátku roku 2017 se přidá ještě továrna Magna Steyr v Rakousku ve Štýrském Hradci.

Následující video odhaluje základní koncepci interiéru. Můžeme vidět uspořádání podobné spíše BMW řady 3. Čekejte plně digitální displej před řidičem místo klasických „budíků“. Majitelé aktuálních BMW se tu však budou cítit jako doma, žádný velký odklon od současného směru se nekoná. Středový panel bude opět poněkud natočen k řidiči.

A jak ukazuje poslední krátká „oficiální“ upoutávka, nová generace BMW řady 5 se odhalí tento čtvrtek.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: