BMW M2 Competition se předvádí v rozsáhlé galerii a na novém videu

  • BMW M2 Competition v nabídce nahradilo klasickou M2

  • Vůz má motor převzatý z M3/M4

  • Automobilka aktuálně zveřejnila další fotky a videa 

  • V sousedním Německu se M2 Competition už prodává 

Nové emisní předpisy nadělaly automobilkám mnoho starostí a v praxi také přinesly redukci nabídek, ze kterých často zmizela dost zajímavá auta typu Subaru WRX STI nebo BMW M3 a M2. Jenže zrovna v případě posledního jmenovaného modelu nemusí fanoušci příliš truchlit, protože mnichovská automobilka už v dubnu představila náhradu. Ta se jmenuje M2 Competition a protože nedávno proběhla mezinárodní prezentace, byly aktuálně zveřejněny další fotky a také video.

Největším rozdílem mezi M2 a M2 Competition je nový motor. Pod kapotou aktuálního provedení najdete řadový šestiválec převzatý z M3/M4 disponující parametry 302 kW (410 k) a 550 Nm. V kombinaci s manuální převodovkou vystřelí tento vůz z nuly na 100 km/h za 4,4 s, s automatem je to o dvě desetiny méně. Pro srovnání, klasická M2 nabízela výkon 272 kW (370 k) a ve spolupráci s převodovkou DCT zvládla zrychlení 0 – 100 km/h za 4,5 s.

Doporučujeme: BMW M2 Coupé vs. Porsche Cayman — Juniorská extraliga

Competition přináší také upravený podvozek, jinak naladěný zadní aktivní diferenciál, karbonovou rozpěrnou tyč do motorového prostoru, nová kola a samozřejmě filtr pevných částic. Že tato novinky vypadá velmi slibně, o tom vás může přesvědčit galerie čítající 80 snímků a patnáctiminutové video.

Oficiální stránky českého zastoupení zatím cenu BMW M2 Competition neuvádí, na německém trhu se už ale vůz prodává, přičemž ho dostanete od 61 900 eur. To je v přepočtu zhruba 1,5 milionu korun.

BMW M2 Competition se předvádí v rozsáhlé galerii a na novém videu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: