V Rakousku vzniká nový konkurent pro Bugatti Chiron. Jmenuje se Milan

2 nové názory
Zdroj: Redakce
  • Rakouská společnost Milan Automotive chystá vůz s označením Red 

  • Karbonový hypersport pohání čtyřikrát přeplňovaný osmiválec 

  • Na žádnou elektrifikaci nedošlo 

  • Milan Red má konkurovat Bugatti Chiron

  • Celkem vznikne 99 exemplářů 

Když by se vás v České republice někdo zeptal, čím teď jezdíte a vy byste odpověděli, že jezdíte Milanem, patrně by se dotyčný začal smát. Ale smál by se jen do doby, než by zjistil, o co vlastně jde. Název Milan v našich končinách sice zní vtipně, skrývá se za ním ovšem zajímavý projekt, na jehož konci má stát hypersportovní vůz schopný konkurovat Bugatti Chiron.

Nebo to alespoň tvrdí rakouská společnost Milan Automotive, která takové auto připravuje. Nový hypersport nese označení Red a na rozdíl od některých jiných moderních vysoce sportovních strojů nepočítá s žádnou formou elektrifikace. O pohon se bude starat čtyřikrát přeplňovaný a především čistě spalovací osmiválec. Jeho objem je 6,2 l a maximálního výkonu 974 kW (1325 k) dosahuje při 7000 ot./min. Točivý moment vrcholí hodnotou 1400 Nm. Přes sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku jsou poháněna zadní kola.

Doporučujeme: Bugatti Chiron zvládlo sprint z nuly na 400 km/h a následné zastavení v rekordním čase

Dostupné technické údaje neříkají nic o hmotnosti, vše ale nasvědčuje tomu, že půjde o velmi lehký vůz. Celý je totiž vyrobený z karbonu, ať už se budeme bavit o základním monokoku, nebo o panelech karoserie. Zrychlení z nuly na 100 km/h má proběhnout za 2,47 s, 5,46 s po startu už Milan Red pojede 200 km/h a sprint z nuly na 300 km/h zvládne za 9,98 s. Nejvyšší rychlost leží za hranicí 400 km/h.

Mialn Automotive má v plánu vyrobit 99 exemplářů, přičemž 18 kusů z této série je už zamluvených. Zájemci si budou muset připravit v přepočtu více než 50 milionů korun.

Vstoupit do diskuse (2 názory)
  • Našli jste v článku chybu?