Bentley Bentayga pojede Pikes Peak. Za úkol má porazit Range Rover Sport SVR

  • Bentley chce přepsat rekord slavného závodu Pikes Peak 

  • Model Bentayga hodlá stanovit nový nejlepší čas v kategorii sériových SUV 

  • Za volant usedne Rhys Millen, který má za úkol překonat čas zajetý Range Roverem Sport SVR 

  • Letos se závod pojede 24. června 

Dvanáctiválcové Bentley Bentayga je s maximální rychlostí těsně přes 300 km/h oficiálně nejrychlejším SUV na trhu. Takový titul si ale žádá nějaký zajímavý důkaz. Přesně to je v plánu pro letošní ročník závodu Pikes Peak. Bentayga by zde měla stanovit nový rekord v kategorii sériově vyráběných SUV.

Konkrétní exemplář určený pro Pikes Peak dostal žlutou barvu karoserie Radium Satin, kombinovanou s černými koncovkami výfuku a karbonovým aerodynamickým paketem. Vůz je v podstatě sériový, nicméně pár úprav muselo být s ohledem na předpisy přece jen provedeno: bezpečnostní klec uvnitř, závodní sedadla nebo jiné bezpečnostní pásy.

Doporučujeme: Range Rover Sport se opět předváděl. Tentokrát vyjel po schodech až k Nebeské bráně

Motoru se žádné změny nedotkly. Ostatně přeplňovaný dvanáctiválec s parametry 447 kW (608 k) a 900 Nm je silný až dost. Bentayga zároveň využije také aktivní stabilizátory a vzduchové odpružení. Za volant se posadí Rhys Millen, který už má se závodem Pikes Peak bohaté zkušenosti. Poprvé tento podnik vyhrál v roce 2012, podruhé zvítězil o tři roky později.

Aktuální rekord v kategorii sériových SUV drží Range Rover Sport SVR. Ten potřeboval na zdolání celkem 156 zatáček 12 minut a 35,61 s. Jízdu ostrého Range Roveru si můžete připomenout na videu níže.

Bentley Bentayga pojede Pikes Peak. Za úkol má porazit Range Rover Sport SVR
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: