Ženeva 2018: Škoda Fabia se v rámci faceliftu změnila jen symbolicky

  • V Ženevě se také poprvé ukazuje facelift Škody Fabia

  • Na úplně novou generaci si ještě minimálně dva roky počkáme

  • Už asi víte, že Fabia nebude mít v nabídce diesel 1.4 TDI

Změny na modernizované Fabii jsou opravdu velice kosmetické a naznačují, že nová generace na platformě MQB A0 dorazí přeci jen o trochu dříve, než by bylo u obvyklého životního cyklu automobilů běžné. Ale to se dostáváme do oblastí čirých spekulací. Nicméně Polo a Ibiza už novou platformu mají.

Tentokrát nám už vlastně chybí jen fotky přímo z autosalonu v Ženevě, kde zažívá modernizovaná Fabia svou výstavní a světovou premiéru.

Doporučujeme: Škoda Fabia 2018 míří do Ženevy. Prohlédněte si ji v nové galerii

Facelift Škody Fabia jsme si již představili, takže odkážeme na již zveřejněné články. Pokud jde o techniku, připomeňme, že z nabídky zmizí naftový tříválec 1.4 TDI. Pod kapotou Fabie tak zůstává atmosférický litrový tříválec 1.0 MPI a pokračuje litrový tříválec s přeplňováním 1.0 TSI, který byl navíc vybaven filtrem pevných částic.

Tříválec 1.0 TSI má výkon 95 nebo 110 koní a lze si ho pořídit i s automatem DSG. Z hlavních novinek přicházejí diodová světla pro denní svícení vpředu, upravené jsou přístroje a panel kolem středového displeje a přibyly třeba USB vstupy vzadu.

Ženeva 2018: Škoda Fabia se v rámci faceliftu změnila jen symbolicky
Ohodnoťte tento článek!
2.7 (54.55%) 11 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: