Volkswagen Up! přijede ve verzi GTI. Dostane litrový tříválec

  • VW Up! GTI dostane tříválec 1.0 TSI

  • Nejvyšší výkon bude mít hodnotu 85 kW (115 k)

  • V prodeji se Up! GTI objeví zhruba za rok

Rodina modelů GTI značky Volkswagen se rozroste. Automobilka potvrdila, že v roce 2017 představí prozatím nejmenší GTI, model Volkswagen Up!. Pohánět ho bude litrový tříválec TSI o výkonu 85 kW (115 k), spojený s šestistupňovou manuální převodovkou. To bude na malý Up! určitě stačit.

Turbodmychadlo malého motoru tlačí do tříválce vzduch pod tlakem 1,5 baru, což je stejná hodnota jako třeba v Porsche 911 Turbo. Spolu s vyšším výkonem má Up i větší brzdy a sedí na sníženém podvozku. Ten je o 15 mm blíže k asfaltu než běžná produkční verze. Nepočítejte ale s tím, že se něco takového stane i se Škodou Citigo. Tam se verze RS rozhodně neplánuje.

Doporučujeme: Škodlivé reklamy na Škodu Octavia RS, VW Golf GTI a Tiguan, která vadily australským úřadům

Svými rozměry se Up! GTI blíží prapůvodnímu Golfu GTI první generace. Up! je dlouhý 3,6 m, první Golf byl jen o 10 cm delší. Pořád je ale těžší. Up! GTI ukáže na váze 1020 kg, starý Golf vážil 880 kg. I tak by měl Up! GTI zvládnout akceleraci na 100 km/h za méně než devět sekund. Prozatímní hodnota je 8,8 sekundy.

Jelikož se na ženevský autosalon plánuje premiéra luxusního sedanu Volkswagen Arteon, automobilka si možná premiéru Upu GTI schová na jinou přiležitost. Prodej nejmenšího GTI by měl být zahájen až na začátku roku 2018.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: