Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak

  • Volkswagen chystá závodní elektrické auto

  • První snímky z facebooku ukazují jeho tvary

  • Volkswagen se s ním možná vrátí na Pikes Peak

Volkswagen ukázal na sociálních sítích záhadné fotky nového auta, které je podle všeho chystaným závodním elektrickým prototypem. Těžko říct, v jaké sportovní disciplíně bychom takové auto mohli vidět, ale aktuálně se elektrická auta prosazují jen na krátkých vzdálenostech, například při závodu do vrchu Pikes Peak. S ním má Volkswagen od roku 1987 „nevyřízené účty“. Jeho dvoumotorový Golf GTI tehdy selhal dvě zatáčky před cílem.

Elektricky Volkswagen (1)
Volkswagen připravuje elektrický supersport. Prý s ním chce i závodit. Otázka ale je, v jaké motoristické disciplíně
Elektricky Volkswagen (2)
Snaha o rychlostní rekord, rekordní čas na Nordschleife nebo snad návrat na Pikes Peak? To teprve uvidíme

Zatímco v klasickém motorsportu mají elektrická auta problém s dojezdem, závody do vrchu jsou příležitostí, jak ukázat jejich rychlost, aniž by se pak vozy ztrapňovaly mnohahodinovým nabíjením. Silueta záhadného prototypu by také naznačovala snahu o co nejnižší aerodynamický odpor a možná tedy i o rekordní nejvyšší rychlost. Uvidíme.

Doporučujeme: Pokud nevznikne 40 obřích továren na akumulátory, elektromobily nebudou mít na co jezdit, tvrdí VW

Celá skupina Volkswagen se rozhodla klasické motoristické disciplíny vypustit a například v Le Mans už Audi ani Porsche neuvidíme, místo toho se soustředí na závody elektrických formulí. Volkswagen také ukončil oficiální působení ve WRC. Přechodem k závodům elektrických aut chce koncern ukázat na své šlechetné environmentální cíle.

Volkswagen se kdysi dávno o supersport pokoušel, koncept W12 Nardó z konce 90. let se ale do sériové výroby nedostal. Nicméně na testovacím okruhu stanovil rekord, kdy za 24 hodin urazil přes 7740 km průměrnou rychlostí 322 km/h. Pak koncern přesunul své snažení k Bugatti.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: